1 2 3 4

Про проведений обласний семінар "Пермакультура теплих грядок"

12 березня 2020 - Администратор
Про проведений обласний семінар "Пермакультура теплих грядок"

Про проведений обласний семінар для вчителів біології, екології та керівників гуртків  еколого-натуралістичного напрямку 


На базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради спільно з  Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді створено лабораторію агроекологічних досліджень (ЛАД).  Це науково-дослідний підрозділ, що діє на громадських засадах у структурі науково-методичного забезпечення інноваційної освітньої діяльності та поглибленої науково-дослідної підготовки  педагогів області до проведення агроекологічних досліджень. Метою діяльності ЛАД є переведення діяльності закладів освіти в інноваційний режим розвитку засобами апробації, впровадження та популяризації агроекологічних досліджень в освітній процес закладів освіти на основі зв’язку педагогічної науки з агроекологією.

Лабораторія агроекологічних досліджень у 2020 році запроваджує «Школу органічного землеробства», якою буде проведено 4 модулі навчання у формі науково-практичних і методичних конференцій, методологічних і практичних семінарів, педагогічних читань і форумів, презентаційних лекцій,  навчальних і виховних занять  з агроекології.

11 березня 2020 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради був проведений обласний семінар-практикум «Пермакультура теплих грядок». В  семінарі  взяв участь Володимир РОЗУМ, автор теплих грядок, який має п’ять діючих патентів, член клубу органічного землеробства з Тернопільщини, професійний садівник.

В заході  взяли участь  20 педагогів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Березнівського, Володимирецького, Гощанського,   Дубровицького, Здолбунівського, Корецького, Рівненського, Рокитнівського, Сарненського районів та міста Рівного. До участі в семінарі  долучилися педагоги закладів освіти об’єднаних територіальних громад:  Бабинської та Бугринської сільських рад  Гощанського району, Боремельської сільської ради Демидівського району, Привільненської сільської ради Дубенського району, Малолюбашанської сільської ради Костопільського району, Шпанівської сільської ради Рівненського району та Клесівської селищної ради Сарненського району.

БОБРОВСЬКА Валентина, завідувач відділу біології та валеології комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради розповіла про розвиток органічного землеробства в Україні та про залучення вчителів біології, екології та керівників гуртків еколого-натуралістичного напрямку до вирішення агроекологічних проблем на регіональному рівні.

РОЗУМ Володимир виступив з доповіддю «Особливості застосування новітніх перспективних розробок і технологій на теплих грядках Розума». Доповідач розповів про особливості закладання теплих грядок та використання ЕМ-препаратів для прискорення ферментації органічних залишків. Друга тема, яку висвітлив доповідач ­― «Бентоніт – природний глинистий мінерал. Властивості та застосування бентоніту». Він поділився з учасниками семінару методикою внесення бентоніту у теплі грядки.

КАРБУШЕВ Юрій, керівник клубу органічного землеробства міста Рівне, у своїй доповіді розповів про діяльність клубу та про використання біопрепаратів при закладанні теплих грядок Розума.  Ці технології призводять до активізації природних біологічних процесів у ґрунті, відновлення балансу поживних речовин, також нормалізується робота живих організмів, відбувається приріст гумусу і, як результат, — підвищення врожайності сільськогосподарських культур.

 

Після теоретичного блоку був проведений практикум, на якому РОЗУМ Володимир показав методику закладання теплих грядок, внесення органічних залишків та бентоніту для утримання вологи у теплих грядках. Під час круглого столу учасники обмінялись враженнями, обговорили перспективи подальшої співпраці. Всі учасники отримали сертифікати.

 

 

Директор Станції юних натуралістів                                                                                      Володимир ВОРОБЕЙ