1 2 3 4

Умови проведення трудової акції "Плекаємо сад"

13 жовтня 2014 - Администратор

ТРУДОВА АКЦІЯ
Плекаємо сад"

(закладання плодових садів, шкілок, розсадників у школах, позашкільних закладах, фермерських господарствах на присадибних ділянках, вегетативне розмноження плодових культур)

 

Трудова акція школярів та учнівської молоді "Плекаємо сад" проводиться Національним еколого-натуралістичним Центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, обласним та районним центрами юних натуралістів України.

Мета та завдання

Головною метою акції є виховання сучасного господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки, формування творчої працелюбної особистості, економічної і трудової культури учнів, привернення уваги органів влади, громадськості до проблем сільської школи.

Завдання акції:

оволодіння сучасними технологіями вирощування плодово-ягідних культур, методами одержання врожаїв, вирощування високоякісного посадкового матеріалу;

ознайомлення з основами ринкової економіки, сучасними формами господарської діяльності;

залучення до дослідницької роботи із садівництва;

об’єднання зусиль агропромислових об’єднань різних форм власності, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної та довузівської підготовки учнів у галузі садівництва;

закладання плодових садів, шкілок, розсадників у школах, позашкільних закладах, фермерських господарствах, на присадибних і дачних ділянках.

Розділи акцій

"Зернятко-кісточка" – передбачає збір та висів насіння плодових культур, влаштування плодово-ягідних шкілок;

"Закладаємо сад" – основний розділ акції, в якому проводиться агротехнічні заходи по підготовці ґрунту до посадки та висадки підщеп;

"Щепимо кращий сорт" – включає у себе різноманітні способи вегетативного розмноження плодових культур сучасними районованими та перспективними сортами;

"Рідкісна ягода" – цей розділ передбачає вирощування нових для даної місцевості плодово-ягідних культур;

"Виноградне гроно" проводиться закладання виноградників, вирощування виноградних гілок;

"Збираємо врожай" – підсумковий розділ, який включає в себе збір, облік зберігання врожаю садовини.

В залежності від місцевих умов учасники акції можуть пропонувати інші розділи.

Учасники акції

До участі в акції запрошуються загальноосвітні, позашкільні та професійні навчальні заклади, школи-інтернати, окремі гуртки, клуби, які займаються дослідницькою діяльністю, родинні колективи.

Відзначення переможців

Зі підсумками журі кращі учасники відзначаються грамотами, нагороджуються цінними подарунками та безкоштовними путівками та Всеукраїнського табору "Юннат" Національного еколого-натуралістичного Центру учнівської молоді. Матеріали, відповідно до Умов проведення конкурсу, надсилаються до 01 листопада (терміни подачі матеріалу можуть змінюватись) на адресу оргкомітету: 33028, м. Рівне, вул. В. Чорновола, 79-Б  комунальний заклад “Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради, тел. (0362) 23-01-49.