1 2 3 4

Положення про Кампанію «Вишнева Україна»

6 жовтня 2014 - Администратор

Положення про

Кампанію «Вишнева Україна»

 

«Вишнева Україна» - це всеукраїнська учнівська кампанія по спостереженню за початком вегетаційного сезону рослини виду вишня звичайна (Prunus cerasus) в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE. Ідея полягає в тому, що учні та вихованці з усієї України спостерігають за появою бруньок і листя на вишні звичайній одночасно вимірюючи денну температуру повітря. Результати учасники представляють у вигляді стандартних таблиць і графіків після обробки яких буде створено інтерактивну карту України з місцями розташування шкіл/навчальних установ-учасників, їхніми даними спостережень та фотографіями. В результаті учні зможуть порівняти дати початку вегетаційного сезону в різних районах України та зробити висновки про зв’язок кліматичних факторів та  реакції рослин на них. Оскільки кампанія реалізується в рамках програми GLOBE учителі, які братимуть участь разом зі своїми учнями чи вихованцями, повинні будуть працювати за стандартними методиками і протоколами GLOBE, вносити дані на міжнародний сайт програми (інструкції та завдання будуть надсилатися на електронну адресу). В результаті вчителі-керівники отримають міжнародний сертифікат вчителя програми GLOBE, який пройшов тренування з напрямку досліджень «Фенологія».

 

Мета кампанії: порівняти початок вегетаційного сезону на прикладі рослини вишня звичайна (Prunus cerasus) у різних місцях України.

 

Тривалість: березень - травень 2015 року.

Короткий опис: Групи учнів під керівництвом вчителів з різних куточків України користуючись єдиними  протоколами GLOBE (Протокол спостереження за озелененням та Листом атмосферних спостережень) спостерігають за процесом розпускання листя на вишні звичайній (Prunus cerasus). Результати своїх спостережень учасники оформлюють у вигляді стандартних таблиць і графіків та надсилають на адресу GLOBE в Україні, а також завантажують на веб-сайт www.globe.gov

Проект передбачає один інтенсивний період спостережень: березень-травень 2015 року під час якого учні проводять спостереження за розпусканням бруньок, оформлюють дані та надсилають ці дані.

Результати кампанії будуть опубліковані на сайті www.nenc.gov/globe, в друкованих періодичних виданнях, соціальних мережах тощо. Усі групи учасників отримають дипломи про участь у кампанії від Національного еколого-натуралістичного центру. Вчителі отримають міжнародний сертифікат вчителя програми GLOBE.

 

Етапи кампанії:

 

Дата

Вид робіт

До

01 лютого 2015 року

1. Учителі ознайомлюються з протоколами спостережень: Протокол спостереження за озелененням та Листом атмосферних спостережень, а також іншими допоміжними матеріалами: «Программа GLOBE: Полное руководство для учителей (1997)» - Вивчення сезонів та «Программа GLOBE: Полное руководство для учителей (1997)» - Атмосферні дослідження. Усі матеріали є на сторінці http://nenc.gov.ua/2191.html.

2. Учителі реєструються на сайті www.globe.gov. Для цього вони спочатку заповнюють реєстраційну форму. Потім на їх адресу буде відправлено пароль та короткі інструкції для входу на веб-сайт та роботі з ним. Це необхідно для того, щоб ваша школа/освітня установа стала повноправною учасницею GLOBE та ви могли вносити дані на сайт (інструкції по внесенню даних будуть надсилатися).

1 лютого – 1 березня 2015

1. Вчитель розповідає дітям про мету кампанії. Проводить коротке заняття по темі «Фенологія – сезонні зміни». Можна користуватися протоколами спостережень та розділом посібника «Программа GLOBE: Полное руководство для учителей (1997)» - «Вивчення сезонів».

2. Учні та вчителі знаходять об’єкт спостережень (вишня звичайна – Prunus cerasus) поблизу їхньої школи/освітньої установи, створюють ділянку фенологічних спостережень і починають проводити спостереження двічі на тиждень слідуючи методиці описаній у протоколі Протокол спостереження за озелененням. Паралельно учні вимірюють денну температуру повітря у час місцевого сонячного полудня та фіксують ці дані.

3. Учитель разом з учнями реєструє ділянку спостережень на сайті www.globe.gov та починає вносити перші дані спостережень на сайт (за надісланими інструкціями).

1 березня – 1 травня 2015 

Продовження ведення спостережень та внесення даних на сайт.

1 – 10 травня

Надсилання звітів про результати спостережень. Звіти оформляються за надісланими інструкціями.

Кінець травня

Публікація результатів проекту та інтерактивної карти спостережень за появою листя на сайті www.nenc.gov.ua/globe та в інших засобах інформації, отримання дипломів та сертифікатів.

 

 

Результат: 

Учні навчаться:

• Спостерігати за реакцією рослин на зміни вегетаційного сезону; 

• Встановлювати зв’язок між пожовтінням і озелененням листя і кліматичними факторами; 

• Передбачати кінець вегетаційного сезону для наступного сезону; 

• Обмінюватися результатами з іншими школами GLOBE; 

• Ділитися своїми спостереженнями надсилаючи дані до архіву GLOBE. 

Учні отримають науково-дослідницькі навички: збір даних, ведення та реєстрація спостережень, побудова та аналіз графіків та карт, підведення висновків.

Учні ознайомляться з основним концепціями природничих наук, підвищать свою обізнаність про навколишнє середовище з наукової точки зору, покращать розуміння науки та її важливості.

Групи учнів отримають дипломи учасників кампанії від Національного еколого-натуралістичного центру.

Вчителі та педагоги:

• Отримають міжнародний сертифікат вчителя програми GLOBE в Україні.

• Ознайомляться з новими методиками, навчальними планами та уроками за програмою GLOBE.

• Стануть членами міжнародної GLOBE спільноти вчителів, науковців, учнів та матимуть можливість співпрацювати з іноземними партнерами.

За результатами спостережень, які будуть надіслані, буде створено інтерактивну карту з місцями розташування шкіл-учасників, даними їхніх спостережень та фотографіями, яка буде розміщена у відкритому доступі в Інтернеті.