1 2 3 4

Конспект заняття "Стиль Ренесанс, греко-римська архітектура, стилі Бароко, Рококо в мистецтві аранжування квітів. Пр.р. Виготовлення композиції із живих квітів". Автор: Гайдаченко Л.П., керівник гурт

27 жовтня 2014 - Администратор

Тема: Стиль Ренесанс, греко-римська архітектура, стилі Бароко,   

           Рококо в мистецтві аранжування квітів.

Пр.р. Виготовлення композиції із живих квітів.

Мета : ознайомити учнів як відобразилися різні стильові напрямки 

             архітектури та живопису на мистецтві квіткової композиції;

             виховувати бережливе ставлення до природи, удосконалюва-

             ти естетичний смак.


Хід заняття.

 

І. Вступ.

ІІ. Виклад нового матеріалу.

1.     Особливості стилей Готика та Ренесанс.

На мистецтві квіткової композиції відобразилися різноманітні стильові напрями архітектури та живопису. Так, Готичний стиль і пізній Ренесанс заклали певну основу структурі аранжування квітів, яка формувалася, пізніше це допомогло у більш широкому та конструктивному застосуванні як в букеті, так і в квітковій композиції. Готичний художній стиль, який розповсюдився в пізньому середньовіччі по всій Західній Європі, характеризувався підпорядкуванню архітектурних форм вертикальному ритму.

   Вертикальна опорна лінія і в сучасному мистецтві аранжування квітів складає основу прямостоячої структури, виражає динаміку, рух.

  Епоха Відродження створила життєстверджуюче світобачення, а стиль Ренесанса, перейнявший елементи греко-римської архітектури, перейшов до узагальнюючого монументального зразка, до пластичної виразності об’ємів. Навідміну від Готики, художники Ренесансу підпорядковують окремій частині і елементу твору головному, чим створюють органічний і закономірний зв’язок всієї композиції. В квіткових композиціях пізнього Ренесансу, в стилі класицизму, помітна монументальність форми з масовим квітковим наповненням, зеленню. Квіти — великоквіткові, з повністю розкритими бутонами, вази — із фарфору, мармуру, позолоченої бронзи.

 2. Стиль Барокко.

Художній стиль Бароко ( кінець XVI- серединаXVIII ст.), який прославив знать і церкву, відрізнявся особливою живописністю.

Прогресивність стиля полягала в новітньому  уявленні про безмежну різноманітність світу, його вікові зміни, взаємозв’язок людини і природи. Стиль вражав уяву людини багатою декоративністю і тендітністю форм. Інтер’єр відрізнявся великою пишністю, позолотою, ліпленням, скульптурою. Композиції із зрізаних квітів, виконані у стилі Барокко, представляли елемент оформлення багатих палаців і світських салонів. Такі композиції володіли декоративним ефектом, віртуозністю динамічних ліній. Відображаючи поняття про зміну світу, садоводи-живописці вводять в них рослини з різноманітним ступенем розкриття бутонів. Святковими композиціями підкреслювалася освітлена і затінена сторона і встановлювалися вони у вази із красивого фарфору, прикрашені були витонченим розписом та позолотою.

2.     Стиль Рококо.

           В новому стилі Рококо ( XVIІ- серединаXVIII ст.) відобразилися  тенденції своєї епохи. Стилістичний напрям, пов’язаний з прирдворовою аристократичною культурою і характеризується витонченою оздобою приміщень. Оформленню інтер’єра притаманна камерність. Квіти в інтер’єрі впливають заспокійливо. Головно вимога до квіткових композицій — витончена декоративність, тендітність форми, легкість. Напрямок ліній — асиметрія, вази  із фарфору — важлива скадова частина композиції.

                В епоху Рококо мода прикрашання квітами жіночого туалету і зачіски досягнула вершини вдосконалення і певного «драматизму». Квіти разом із стрічками прикрашали бальні сукні, шляпи. Згідно англійської моди (1796 р.), така прикраса була у вигляді гірлянди із живих або штучних квітів. В цей період зачіска досягає фантастичних розмірів і форм. Локони завивалися і вкладалися у формі мушель, вся ця споруда прикрашалася бутоньєркою, невеликою гірляндою із квітів, пір’ям та коштовностями.

         Мода, перейнята на Заході, отримала широке розповсюдження і в Росії. У Франції та Германії виникають багаточисельні майстерні, які виготовляють штучні квіти і фрукти як найбільш модне доповнення до одягу.

ІІІ. Практична робота.

Виготовлення композиції із живих квітів «Чарівна осінь».

Матеріали: хризантеми, аспарагус, папороть; обгортковий папір, декоративна сітка для композицій, стрічка.

Інструменти: ніж, ножиці, степлер.

ІV. Узагальнення та систематизація знань.

   Що нового ви дізналися на сьогоднішньому занятті?

   Який стиль вам найбільш сподобався?

   Які особливості стилю Рококо?

   Чим характеризується стиль Барокко?

   Які особливості стилю Ренесанс?

V. Підсумок заняття.