1 2 3 4

Про проведенняобласного етапу Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років)

3 лютого 2022 - Администратор

 РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

33028, м.Рівне, вул. В.Чорновола, 79б, тел./факс (0362) 63-50-29

Е-mail rivneosun2007@ukr.net rivneosun.com.ua

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

02 лютого 2022 р. № 01-33/89


 

Керівникам органів управління освітою територіальних громад, сіл, селищ, міст

Про проведенняобласного етапу

Всеукраїнського конкурсу

винахідницьких і раціоналізаторських проєктів

еколого-натуралістичного напряму (12-15 років)

 

 

        Відповідно до Положення про департамент освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 05.10.2021 р. № 733, Плану роботи комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради на 2022 рік, Положення про Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму, затвердженого наказом Міністерства науки, молоді та спорту України від 08.10.2012 р. № 1078, умов проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років), затверджених наказом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради від 01.02.2022 р. № 07, з метою виявлення та підтримки учнів та студентів, які мають здібності до винахідницької та раціоналізаторської діяльності.

До участі в обласному етапі  Конкурсу запрошуються учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти, які займаються науково-дослідницьким проектуванням і винахідництвом. Вік учасників − від 12 до 15 років включно.

Брати участь у конкурсі можна індивідуально або у складі команди (2-3 дослідники, які працювали над спільною темою проекту).

Відповідно до епідеміологічної ситуації в Україні, організаційним комітетом конкурсу прийнято рішення провести  захід у дистанційному форматі.

Кожен учасник конкурсу до 14 березня 2022 року реєструється в Google формі за посиланням https://forms.gle/p9mU1YmUYWcrm7229 Посилання на відеозапис захисту проєкту необхідно викласти на каналі Youtube або у хмарному середовищі (наприклад, GOOGLE Диск) із відкритим доступом та вказати його в реєстраційній формі.

Також до оргкомітету надсилаються конкурсні матеріали (робота з навчального дослідництва) в електронному вигляді на електронну адресу doslidnukurivne@gmail.com з позначкою Конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму з вказаною категорією.

Результати конкурсу будуть оприлюднені до 25 березня 2022 року на сайті комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради (rivneosun.com.ua).

Просимо інформацію про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму довести до відома керівників, педагогічних працівників та учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном: (068)7864858 або (095)6314000 (МОРОЗ Євдокія - координатор конкурсу).

 

 

                  

Директор станції юних натуралістів                                                        Володимир ВОРОБЕЙ

 

 

 Євдокія Мороз (0362) 63-50-29

 

 

Додаток

до листа комунального закладу

«Станція юних натуралістів»

Рівненської обласної ради

від 02.02.2022 № 01-33/89

 

 

У М О В И

проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу

винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму

(12-15 років)

 

І. Загальні положення

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) (далі - Конкурс) - щорічне індивідуально-командне змагання талановитої учнівської молоді, яка займається дослідництвом, а також здійснює відкриття у різних галузях знань.

Даний Конкурс є ресурсним і розглядається як джерело пошуку інновацій у експериментально-дослідницькій творчості талановитої учнівської молоді для представлення її на Всеукраїнському та міжнародному рівнях.

 

ІІ. Керівництво конкурсу

1.         Організатором конкурсу є департамент освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.

2.         Відповідальність за координацію, організацію та проведення конкурсу покладається на комунальний заклад «Станція юних натуралістів“ Рівненської обласної ради.

 

                                                    ІІІ. Учасники Конкурсу

1. До участі в Конкурсі запрошуються учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти віком від 12 до 15 років включно, наукові проекти яких підготовлені у будь-який період попереднього або поточного року та оформлені у формі постера.

2. Брати участь у конкурсі можна індивідуально або у складі команди (2-3 дослідники, які працювали над спільною темою проєкту).

 

ІV. Вимоги до наукових проєктів

 

         1. Наукові проєкти учасників Конкурсу мають бути оформлені у формі постера. Розміри постера: висота – 120 см, ширина – 120 см (центральна частина − 60 см та дві бічні − по 30 см кожна).

2. Наукові дослідження, презентовані на Конкурсі, мають бути проведені учнями самостійно за наявності наукового керівника − кваліфікованого фахівця

в даній галузі (вчителя, науковця, викладача вищої школи).

3. Конкурсні роботи повинні базуватися на результатах самостійних досліджень учнів. Перевага надається роботам, які можуть мати практичне застосування.

4. Правила оформлення постерів наукових проєктів та винахідницьких робіт передбачають використання стенду як однієї з ключових частин проекту.

Структура стенду (постера):

- Назва (тема дослідження) має бути яскравою та складатися з кількох слів, захоплююча погляд, творча.

- Проблема, яку вирішує (мотивація, актуальність).

- Гіпотеза.

- Короткий виклад проекту (мета).

- Матеріали дослідження .

- Методи дослідження.

- Дані, досліди, результати експериментів.

- Результати: аналіз даних (таблиці, графіки, фотографії, малюнки).

- Висновки (доцільність, можливість використання).

- Бібліографія (основні джерела).

5. Постер повинен бути достатньо інформативним, оформленим, з чіткою структурованістю, послідовністю подання інформації. Не слід перевантажувати його зайвим чи нечітким текстом, невдало підібраним фоном та другорядним матеріалом. Негативно оцінюється недостатня кількість ілюстративного матеріалу, графічних відображень, відсутність діаграм або таблиць, що відображають результат.

 6. Учасником Конкурсу можуть бути подані додаткові матеріали: журнал дослідження, моделі, комп’ютерна презентація до стенду, наявність патенту або заявки на патент. Зазначені документи не є обов’язковими, але їх наявність має сприяти кращому розумінню змісту проекту членами журі.

 

V. Порядок проведення Конкурсу

1. Конкурс проходить у формі персонального або командного постерного (стендового) захисту проєктів.

2. Для участі в Конкурсі тези робіт подаються організаційному комітету українською мовою. Обсяг тез не повинен перевищувати 2 сторінки (6000 друкованих символів шрифтом TimesNewRoman, 14; формат роботи − MS Word). Малюнки, таблиці та інші графічні зображення, а також фото оформляються окремим додатком.

3. У тезах має розкриватися наступна інформація:

- тема наукового дослідження;

- прізвище та ім’я автора;

- місце навчання, клас, контактна інформація;

- термін проведення та короткий опис наукового дослідження: проблема, яка досліджується, гіпотеза, матеріали та методи дослідження, процедура проведення дослідження, дані експерименту та їх аналіз (основні графіки, таблиці), висновки (практичне значення, доцільність);

- бібліографія (1-2 основні джерела, які використовувались, або посилання на відповідні веб-сайти).

4. Конкурс проходить у формі відкритого стендового (постерного) захисту науково-дослідницьких проектів або авторських розробок з винахідництва для кожної категорії.

Категорії конкурсу:

  • біологія;
  • ресурси енергозбереження;
  • екологічно безпечні технології та прикладна екологія;
  • фізика;
  • хімія;
  • медицина та охорона здоровʼя;
  • сільськогосподарське дослідницво та винахідництво;
  • науки про Землю (географія, геологія);
  • психологія;
  • інженерні науки;
  • компʼютерні науки та штучний інтелект.

 

VІ. Критерії оцінювання наукових проектів

Захист наукових проєктів журі Конкурсу оцінює за наступними критеріями:

 

 

 

Критерії оцінки

Максимальна кількість

балів

персональний

командний

1.

Актуальність дослідження, винаходу

15

15

2.

Творчий підхід та наукова новизна

20

20

3.

Наукова обґрунтованість дослідження, винаходу

15

8

4.

Методологічні підходи, наукові навички

10

8

5.

Презентаційні навички, чіткість викладення матеріалу

5

5

6.

Вміння вести науковий діалог, аргументованість

5

5

7.

Можливість практичного застосування

30

25

8.

Робота у команді, взаємодія (для командних робіт)

---

14

 

ЗАГАЛОМ (максимальна кількість балів):

100

100

 

  

VІІ. Підведення підсумків Конкурсу

 

1.     Результати Конкурсу оголошуються по його завершенню. Переможці нагороджуються грамотами та пам’ятними сувенірами (при наявності фінансування).

2.     Решта учасників конкурсу отримують диплом учасника.

 

VІІІ. Фінансування конкурсу

Видатки на проведення конкурсу проводяться згідно кошторису, за рахунок коштів комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради на позашкільну роботу.

 

 

Директор Станції юних натуралістів                         Володимир ВОРОБЕЙ