1 2 3 4

Про проведення обласної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» та обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»

6 листопада 2023 - Администратор

 РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

33028, м.Рівне, вул. В.Чорновола, 79б, тел./факс   63-50-29

Е-mail rivneosun2007@ukr.net    www.rivneosun.соm.ua

­­­­­­­­­­­­----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 06 листопада 2023 р. № 01-33/360

 

Керівникам органів управління освітою територіальних громад, сіл, селищ, міст

 

Про проведення обласної

новорічно-різдвяної виставки

«Новорічна композиція» та

обласного етапу Всеукраїнської

виставки-конкурсу «Український сувенір»

 

Відповідно до листа Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді від 02 листопада 2023 р. № 271, на виконання плану проведення обласних масових заходів і участі дітей та учнівської молоді у Всеукраїнських заходах за напрямами позашкільної освіти у 2023 році комунальний заклад «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради проводить у грудні 2023 року обласну новорічно-різдвяну виставку «Новорічна композиція» та обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір».

В умовах сьогодення та ситуації в країні, як ніколи стоїть питання бережливого ставлення до природи та її збереження, залучення дітей до творчої та пізнавальної діяльності, формування практичних умінь та навичок учнів.

Враховуючи воєнний стан в Україні, обласний етап конкурсів проводиться в дистанційному форматі. Організаційні комітети, відповідальні за проведення відбіркового етапу конкурсів у громадах, відбирають не більше 10-20 робіт від громади (залежно від кількості закладів загальної середньої та позашкільної освіти), заклади позашкільної освіти можуть подавати на конкурс не більше 10 робіт від закладу. Роботи необхідно зареєструвати в Google формі за покликаннями:

Новорічно-різдвяна виставка «Новорічна композиція»:

https://docs.google.com/forms/d/1Nve9kDdLwzvApJEn_2WKFVHoGBWZ4YHZAF6rlD-XoxM/edit

 

 Виставка-конкурс «Український сувенір»:

https://docs.google.com/forms/d/1hIuY2llOncqFHBW4SZvzGNtdBHuql0mjkhAQmhfUAgQ/edit

Перелік робіт від громади, відібраних для участі в обласних етапах конкурсів, надсилати на електронну пошту: rivneosun2007@ukr.net в довільній формі, зазначивши прізвище, ім’я, посаду та номер телефону контактної особи, відповідальної за організацію конкурсу, оскільки дані учасників будуть зареєстровані за покликаннями, зазначеними вище. Також організаційному комітету конкурсів в громадах пропонується, за можливості, зробити короткий відеоогляд виставок з відкритим доступом (до 1 хвилини кожної) та дати посилання для перегляду у переліку робіт.

Термін реєстрації робіт на виставки: до 05 грудня 2023 року.

Умови проведення новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» (див. Додаток 1) та обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (див. Додаток 2) додаються.

До кожної роботи додається етикетка із зазначеними даними про автора та фотографією виробу: обов’язково на половині листка А-4 у форматі Word, яка завантажується в Google форму у відповідній графі. (Зразки оформлення додаються. Додатки 3-4).

Роботи, які будуть відібрані для участі у Всеукраїнському етапі конкурсів, необхідно буде надіслати кур’єрською доставкою на адресу: 33028 м. Рівне, вул. В.Чорновола, 79б, комунальний заклад «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради до 11 грудня 2023 р. після повідомлення оргкомітетом індивідуально. Обов’язково має бути прикріплена етикетка розміром 10х15 см з фотографією виробу, в якій зазначено: прізвище, ім’я та вік автора, номінацію, назву роботи, назву гуртка (чи класу), повну назву і адресу закладу освіти, (громада, район) прізвище, ім’я керівника.

 Надіслані роботи повинні бути виконані на високому рівні, мати естетичний вигляд та якісне виконання.

 

 

Голова комісії з реорганізації


заступник директора комунального закладу

«Станція юних натуралістів»

Рівненської обласної    ради                                                                                Людмила ГАЙДАЧЕНКО

 

 

 

 

 

 

  

Лілія Шехтер 0986023088

                                                                                     

                                                                                                Додаток 1

Умови проведення новорічно-різдвяної виставки
«Новорічна композиція»

Мета та завдання заходу

  • пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи;
  • розвиток творчої ініціативи та пізнавальної діяльності молоді;
  • формування практичних умінь та навичок учнів по виготовленню новорічно-різдвяних композицій, які символізують та відображають новорічно-різдвяну флористику;
  • сприяння розвитку флористичного мистецтва в Україні.

 

Учасники виставки

            До участі у виставці запрошуються учні та учнівські колективи позашкільних та загальноосвітніх закладів освіти, які мають необхідні вміння та навички по виготовленню новорічно-різдвяних робіт.

 

Умови подання робіт

1.     На виставку приймаються роботи виконані вихованцями в довільній формі. 

2.     Від кожної громади на виставку подається до 20 робіт. Заклади позашкільної освіти можуть подати до 10 робіт.

3.     Роботи подані на виставку повинні відповідати таким номінаціям:

·    стилізована ялинка;

·    новорічний букет;

·    новорічна композиція;

·    новорічний вінок;

·    сюжетна композиція;

·    флористична новорічна картина чи колаж;

·    новорічний подарунок.

            Роботи представлені на конкурс повинні обов’язково мати супроводжуючі документи ( етикетку з фотографією виробу в форматі Ворд на листку формату   А-4 ), в яких зазначено: прізвище, ім’я та вік автора, назву роботи, номінацію, назву гуртка, клас, повну назву і адресу навчального закладу (громада, район) прізвище, ім’я по батькові керівника. (див. Додаток 3, зразок 1)

            Виставкові роботи оцінюються за такими критеріями:

  • загальне враження від роботи;
  • техніка виконання;
  • ідея роботи;
  • новизна, оригінальність.

 

Відзначення переможців

Автори найкращих робіт будуть відзначені грамотами та подяками.

Роботи, які будуть відібрані для участі у Всеукраїнському конкурсі не повертаються.

 

 

 

                                                                                                            Додаток 2

Умови проведення

Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»

 

Проведення виставки-конкурсу передбачає:

Пошук, розвиток та підтримку обдарованої і талановитої учнівської молоді, заохочення її до творчої самореалізації.

До участі у виставці-конкурсі запрошуються учні та учнівські колективи позашкільних закладів, шкіл, сімейні колективи. Вік учасників не обмежується.


Мета і завдання:

• виховання національного світогляду учнівської молоді через пізнання народного мистецтва;

• залучення молодого покоління до джерел і процесу творення українського народного мистецтва;

• сприяння налагодженню духовного контакту дитини та батьків через залучення їх до спільної творчості на традиційному ґрунті;

• стимулювання розвитку творчого пошуку, художнього смаку при виконанні креативних робіт з використанням традиційних матеріалів і технік;

• співпраця і обмін досвідом між осередками дитячої творчості, культурно-освітніми установами;

• популяризація дитячої художньої творчості через засоби масової інформації.

Умови конкурсу:

         Всі учасники конкурсу розподіляються за такими віковими категоріями:

I вікова категорія-діти 6-11 років;

II вікова категорія - підлітки 12-16 років;

III вікова категорія - учасники від 17 років (дорослі).

 Всеукраїнський конкурс «Український сувенір» проводиться щороку в два етапи:

I етап - листопад – грудень (на базі обласних центрів,   будинків еколого - натуралістичної творчості учнівської молоді, станцій юних натуралістів);

II етап - січень (на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (04074 м. Київ, вул. Вишгородська, 19, тел. 430-02-60, 430-00-64).
       На виставку-конкурс «Український сувенір» подаються вироби, виготовлені з глини, дерева, лози, соломи, трави, тканини, паперу, солоного тіста, сиру, тощо. Автор може представити один або декілька зразків, композицію, набір.

        Для участі у конкурсі можуть бути представлені не більше 15 робіт від громади, та 10 робіт від закладу позашкільної освіти які стали переможцями відбіркового етапу і відповідають вимогам Положення «Український сувенір».

 

На обласний етап конкурсу приймаються такі роботи:

        • зразки традиційних іграшок (ляльки, фігурки людей, тварин, птахів (так звані образотворчі іграшки), дзиґи, кулі, коні-качалки, калатала, тарахкала, деркачі, брязкальця, фуркала, вітрячки (так звані технічні, техніко-механічні іграшки) меблі, посуд;

        • копії стародавніх іграшок, збережених в родинах протягом декількох поколінь;
        • предмети вжитку, що можуть бути зразками традиційної української сувенірної продукції;

         • сучасні дизайнерські вироби, що відповідають поняттю «сувенір» і виготовлені з використанням народних традицій та символіки декоративно-прикладного мистецтва, елементів різьблення, вишивки, декоративного розпису, плетення, ткацтва тощо;

         • сучасні саморобні іграшки, сувеніри, предмети вжитку, виготовлені спільно з батьками та родичами за давніми родинними традиціями   (з приміткою «Скарбничка родинної творчості»)

·       подарунок воїнам

 Вимоги до зразків:

 Роботи представлені на конкурс повинні обов’язково мати супроводжуючі документи (етикетку з фотографією виробу в форматі Ворд на половині листка формату А-4), в яких зазначено: прізвище, ім’я та вік автора, назву роботи, номінацію, назву гуртка, клас, повну назву і адресу закладу освіти (громада, район) прізвище, ім’я по батькові керівника. (див. Додаток 4 Зразок 2 );

- у випадку активної співтворчості зі старшими особами (батьками, членами, родини, керівником гуртка тощо) згаданий факт обов'язково зазначити у паспорті роботи;

- за бажанням автора до зразків додаються текстові матеріали з описом пошуково - дослідницької діяльності, новаторських рішень.

          Розгляду не підлягають виставкові зразки, виконані або надані без дотримання умов конкурсу та вимог до робіт.

 

 

Критерії оцінювання конкурсних робіт

 

         Конкурсні роботи оцінюються у трьох вікових категоріях за критеріями:

·       оригінальність задуму;

·       виразність виробу як зразка української сувенірної продукції;

·       відповідність традиціям щодо форм, пластики, колориту;

·       емоційність образу;

·       органічне поєднання національних художніх традицій і сучасних тенденцій формотворення;

·       індивідуальність творчого почерку;

·       збереження ігрової функції (щодо іграшок);

·       відповідність ужиткового призначення.

Роботи, які будуть відібрані для участі у Всеукраїнському конкурсі не повертаються.

 

Підведення підсумків та нагородження переможців

          Автори найкращих робіт будуть відзначені грамотами, а роботи-переможці експонуватимуться на постійно діючій виставці Школи народних ремесел НЕНЦ, освітньо - мистецьких заходах.                                                  

                                                

 

 

 

 

 

 

                                                      

                                                                                                                      Додаток 3

 

                                       ЗРАЗОК 1

Всеукраїнська новорічно-різдвяна виставка

 «Новорічна композиція»

Номінація «Флористична картина»

 

Назва роботи: ФЛОРИСТИЧНИЙ КИЛИМ

Автор: БАЧЕВИЧ Ольга, 13 років, учениця 5 класу Рівненського ліцею №1 Рівненської міської ради Рівненського району (якщо це від школи, а не від гуртка) (вихованка гуртка «Екосвіт» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради) (якщо це від закладу позашкільної освіти або від гуртка в школі)

Адреса закладу: м. Рівне, вул. В. Чорновола, 79 б

КЕРІВНИК: ДЕМ’ЯНЮК Анна

Телефон: 097+++23088

 У разі відбору роботи на Всеукраїнський етап конкурсу, необхідно буде надіслати виріб поштою з адресною доставкою на адресу комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради. Обов’язково має бути прикріплена етикетка розміром 10х15 см з фотографією виробу, в якій зазначено: прізвище, ім’я та вік автора, номінацію, назву роботи, назву гуртка, (чи класу), повну назву і адресу закладу освіти, (громада, район) прізвище, ім’я керівника, номер телефону має бути добре прикріплена до експоната (бажано на мотузці довжиною 10-15 см)

 

 Додаток 4

 

ЗРАЗОК 2

Всеукраїнська виставка-конкурс «Український сувенір»

Номінація «Копія стародавньої української іграшки»

 Назва роботи: ФЛОРИСТИЧНИЙ КИЛИМ

Автор: БАЧЕВИЧ Ольга, 13 років, учениця 5 класу Рівненського ліцею №1 Рівненської міської ради Рівненського району (якщо це від школи, а не від гуртка) (вихованка гуртка «Екосвіт» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради) (якщо це від закладу позашкільної освіти або від гуртка в школі)

Адреса закладу: м. Рівне, вул. В. Чорновола, 79 б

КЕРІВНИК: ДЕМ’ЯНЮК Анна

Телефон: 097++23088

 

Паспорт
на конкурсну роботу

 

1. Назва роботи ______________________________________________________
2. Опис зразка (розмір, матеріал, кольорова гама, комплектність, функціональні ігрові можливості тощо)_______________________________________________

____________________________________________________________________
3. Коротка довідка про історію, ідею виробу ______________________________

____________________________________________________________________
4. Дані про автора (прізвище, ім'я, по-батькові, вікова група, дата народження, повна адреса та номер телефону навчального закладу, де працює гурток чи творче об'єднання, членом якого є учасник)_______________________________

____________________________________________________________________
5.Назва гуртка________________________________________________________

 Керівник гуртка (Прізвище, ім’я по батькові, контактний телефон) ____________________________________________________________________

У разі відбору роботи на Всеукраїнський етап конкурсу, необхідно буде надіслати виріб поштою з адресною доставкою на адресу комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради. Обов’язково має бути прикріплена етикетка з фотографією виробу, в якій зазначено: прізвище, ім’я та вік автора, номінацію, назву роботи, назву гуртка, (чи класу), повну назву і адресу закладу освіти, (громада, район) прізвище, ім’я керівника, має бути добре прикріплена до експоната (бажано на мотузці довжиною 10-15 см )

Надіслані роботи повинні бути виконані на високому рівні, мати естетичний вигляд та якісне виконання.