1 2 3 4

Лист про проведення Всеукраїнського хакатону для учнівської молоді "X REALITY HACK 2019"

22 жовтня 2018 - Администратор

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ»

 

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

33028, м.Рівне, вул. В.Чорновола, 79б, тел./факс  63-50-29

Е-mail rivneosun2007@ukr.net rivneosun.com.ua

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

22  жовтня 2018 р.  № 02-06/314

 

Начальникам відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій та виконавчих комітетів рад міст обласного значення

 

 

Головам об’єднаних

територіальних громад

 

 Про проведення Всеукраїнського хакатону

 для учнівської молоді "X REALITY HACK 2019"

 

Відповідно до  „Проекту плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2019 рік (еколого-натуралістичний напрям) ”Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністертва освіти і науки України спільно із комунальним закладом „Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Херсонської обласної ради, Хмельницьким обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді та з метою заохочення  учнівської молоді до презентації і розробки рішень екологічних проблем протягом жовтня 2018 року – травня 2019 року проводять Всеукраїнський хакатон для учнівської молоді "X REALITY HACK 2019" (положення про захід додається, додаток №1).

Загальна тема Хакатону - 2019: „Технологічні рішення в органічному сільському господарстві”.

До участі в заході запрошуються учні віком від 14 до 17 років закладів загальної середньої освіти та позашкільної освіти, які мають певні досягнення у своєму напряму діяльності, досвід у сфері наукових досліджень і прагнуть знайти команду або ресурси для реалізації своєї ідеї-проекту, інженерних, технічних, енергетичних, робототехнічних та екологічних рішень, ІТ- проектів.

Хакатон проводиться у два етапи:

 • І етап: відбірковий (заочний) – у жовтень 2018 року – березень            2019 року;

 • ІІ етап: фінальний (Всеукраїнський, очний) – орієнтовно, в травні 2018 року;

Для участі в І етапі конкурсу необхідно надіслати до 01 березня 2019 року учасникам надіслати  матеріали на  електронну адресу rivneosun2007@ukr.net комунальний заклад „Станція юних натуралістівРівненської обласної ради.

 Резюме подається в форматі doc (.docx) або .pdf об’ємом не більше чотирьох сторінок формату А4.

        На підставі поданих матеріалів журі проведе відбір матеріалів і направить їх на конкурс до Національного еколого-натуралістичного центр учнівської молоді.

       Довідки за телефоном: (0362)60-50-29, м/т 0956314000, 0687865858 Євдокія Павлівна Мороз.

Просимо інформацію про Всеукраїнський хакатон для учнівської молоді "X REALITY HACK 2019" довести до відома керівників, педагогічних працівників та учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

 

Директор Станції юних натуралістів                                       В.ВОРОБЕЙ

Є.Мороз (0362) 63-50-29

 

 

Додаток №1

 

         ЗАТВЕРДЖУЮ                       

 

                                                                         Директор Національного

                                                     еколого- натуралістичного центру

                                                                                                                       Міністерства освіти і науки України,

                                                    доктор педагогічних  профессор

 

                                                                                            Вербицький В.В.        

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ХАКАТОН ДЛЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ "X REALITY HACK 2019"

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. "X REALITY HACK 2019" (далі - Хакатон) – конкурс на визначення кращих екологічних проектів, технічних та інженерних рішень,  орієнтований на учнівську молодь, що займається у творчих учнівських об’єднаннях закладів освіти позашкільної та загальної середньої та має певні досягнення у своєму напрямку діяльності, досвід в сфері наукових досліджень і прагне знайти команду або ресурси для реалізації своєї ідеї, проекту, інженерних, технічних, енергетичних, робототехнічних та екологічних рішень, ІТ- проектів.

1.2. Мета та завдання Хакатону: - пошук нових ідей та технологій в сфері екології з можливим подальшим впровадженням у господарській діяльності. Підтримка творчої молоді України;

  - зміцнення престижу інтелектуальної діяльності в Україні;                     - сприяння комунікації між перспективними юними розробниками рішень екологічних проблем та представниками закладів вищої освіти, об’єктів природно-заповідного фонду, громади, бізнесу, інших зацікавлених сторін;       - заохочення учнівської молоді, до презентації і розробки рішень екологічних проблем;

 - популяризація позашкільної освіти та екологічного руху в Україні.

1.3. Організатори Хакатону – Національний еколого-натуралістичний Центр учнівської молоді, комунальний заклад „Центр еколого- натуралістичної творчості учнівської молоді” Херсонської обласної ради, Хмельницький обласний еколого-натуралістичний Центр учнівської молоді.

1.4. Період проведення Хакатону – жовтень 2018 -травень 2019 року.

1.5. Ментори – сформована Організаторами команда спеціалістів, які надаватимуть інформаційно-консультаційні послуги учасникам впродовж Хакатону та буде оцінювати прототипи проектів, розроблених командами, обирати фіналістів та переможців Хакатону шляхом закритого голосування.                                   1.6. Кількість переможців Хакатону та порядок їх визначення вказуються у відповідних розділах цього Положення.

 1.7. Інформація про Хакатон, а також про будь-які зміни умов Хакатону розміщується у глобальній мережі Інтернет на офіційних сайтах організаторів.

1.8. Під час проведення Хакатону опрацювання персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України Про захист персональних даних.

 

2. УЧАСНИКИ ХАКАТОНУ

2.1. Учасники Хакатону – учні віком від 14 до 17 років закладів загальної середньої та позашкільної освіти, які мають певні досягнення у своєму напряму діяльності, досвід у сфері наукових досліджень і прагнуть знайти команду або ресурси для реалізації своєї ідеї/проекту, інженерних, технічних, енергетичних, робототехнічних та екологічних рішень, ІТпроектів.

2.2. Учень вважається Учасником Хакатону після відбіркового етапу та  успішного проходження реєстрації для участі в Хакатоні на офіційному веб-сайті НЕНЦ.

 2.3. Один Учасник має право презентувати на розгляд журі тільки одну ідею, проект.

 

 

 

 

 

3. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ХАКАТОНУ

 

3.1. Тема Хакатону - 2019: „Технологічні рішення в органічному сільському господарстві”.

3.2. Місце проведення очного етапу Хакатону визначається організаторами.

3.3. Хакатон складається з наступних етапів:

І етап: відбірковий (заочний) –жовтень 2018 року- березень 2019 року;

ІІ етап: фінальний (Всеукраїнський, очний) – орієнтовно, травень 2019 року.

 І етап: відбірковий (заочний) – пітчинг ідей проектів.

До 01 березня 2019 року  учасникам необхідно надіслати  матеріали на  електронну адресу rivneosun2007@ukr.net комунальний заклад „Станція юних натуралістівРівненської обласної ради.

 Резюме подається в форматі .doc (.docx) або .pdf об’ємом не більше чотирьох сторінок формату А4.

Резюме містить наступну інформацію:

 - власний досвід щодо дослідницько-експериментальної роботи (в якій галузі, сфера інтересів), якими навичками та вміннями володіє (програмування, конструювання, технологічні рішення в органічному сільському господарстві тощо);

 - суть ідеї проекту: назва ідеї (повинна відповідати загальній темі проекту та розкривати рішення конкретної екологічної або технічної задачі);

мета, основні завдання, методи та шляхи вирішення проблеми, прогнозований результат.

    ІІ етап: фінальний (очний) складається із підготовчої частини (1 день очного етапу). На очний етап кожен учасник бере необхідні матеріали та обладнання для реалізації власної ідеї.

Під час лекцій, практикумів, бесід Ментори знайомлять учасників із базовими відомостями щодо загальної теми Хакатону.

 Організатори оголошують тих конкурсантів, чиї ідеї проектів визначені Менторами найкращими (20% від загальної кількості учасників). Вони отримують право на формування власних команд для подальшої роботи над розробкою ідей, проектів та технологічних рішень.

Для цього, власники кращих ідей презентують їх перед всіма учасниками (тривалість доповіді - до двох хвилин) й записують на окремому плакаті тему.

Після цього, учасники на власний розсуд обирають собі теми, за якими будуть працювати, вписавши своє ім’я на відповідному плакаті. Кількість членів одної команди обмежена (5 чоловік), тому важливо швидко зреагувати щоб записатися до того, як група буде укомплектована.

 Після комплектації команд, відбувається їх перше робоче засідання в ході якого визначається план реалізації проекту та ресурси, які для цього необхідні. За результатами першого засідання команда подає організаторам заявки на представлення необхідного обладнання, консультаційних послуг, тощо.

 Робота над реалізацією ідеї команди (другий день очного етапу): створення прототипів, розробка програм, проведення досліджень та експериментів, збір матеріалу, інше. Розробка в командах відбувається за підтримки Менторів.

Створюються презентації проектів. Фінал (завершення другого дня очного етапу). Фінальна презентація готових прототипів проектів та екологічних рішень, а також визначення переможців Хакатону.

Закриття (третій день очного етапу). Урочисте нагородження переможців Хакатону.

 

 

 

4. ВИМОГИ ДО ПРОЕКТІВ ХАКАТОНУ

4.1. Ідеї проектів та технологічних рішень, які Учасники презентуватимуть на розгляд аудиторії, мають бути спрямовані темі Хакатону на поточний рік та відповідати наступним критеріям: - оригінальність (новизна); - креативність (творчий підхід); - потенціал використання та подальшого розвитку проекту або технології; - екологічний вплив результатів проекту.

4.2. Організатори Хакатону та Ментори на власний розсуд мають право дискваліфікувати ідеї проектів та технологічні рішення у випадку невідповідності критеріям, вказаним в пункті 4.1. даних правил.

 Також організатори Хакатону та ментори мають право не допускати в роботу проекти, які суперечать загальноприйнятим моральним та культурним цінностям, суперечать діючому законодавству України.

 

 

 

5. ОРГКОМІТЕТ І ЖУРІ ХАКАТОНУ

 5.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням Хакатону здійснюється Організаційним комітетом (надалі – Оргкомітет), склад якого затверджується Організатором.

 5.2. У функції Оргкомітету входить: - підготовка та розповсюдження інформаційних листів про Хакатон; - забезпечення безпосереднього проведення Хакатону; - підведення підсумків Хакатону.

 5.3. Склад журі затверджується Організатором. До його складу включаються педагогічні працівники закладів позашкільної, загальної середньої та вищої освіти, наукові співробітники, аспіранти, представники науково-дослідних інститутів і лабораторій, установ освіти, бізнес-структур, природно-заповідних установ, громадськості (за згодою).

5.4. У функції Журі Хакатону входить забезпечення об’єктивності оцінювання проектів учасників заходу, підведення підсумків Хакатону.

 

 

 

6. ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

6.1. Ментори Хакатону визначають переможців Хакатону шляхом закритого голосування.

6.2. При проведенні закритого голосування кожен Ментор може віддати тільки один голос за кожен проект.

Підрахунок голосів буде проводитися на підставі піднятої руки. Переможцями Хакатону вважаються всі учасники команди, яка набрала найбільшу кількість голосів. Призерами є учасники команд, які за кількістю набраних голосів зайняли друге та третє місця. У разі рівної кількості голосів Ментори голосують повторно.

 6.3. Імена Переможців Хакатону оголошуються одразу після голосування.

 6.4. Рішення менторів перегляду, оскарженню, роз'ясненню

 

 

7. ПРАВО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

7.1. Організатор підтверджує та гарантує, що права інтелектуальної власності на створені Учасниками матеріали в результаті їх участі у Хакатоні належатимуть лише Учасникам.

7.2. Організатори залишають за собою право оприлюднювати створені під час проведення Хакатону проекти в засобах масової інформаціях, збірниках статей та тез доповідей із зазначенням авторів проектів.

 

8. ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ

8.1. Під час реєстрації для участі в Хакатоні, Учасник Хакатону надає Організатору Хакатону свою згоду на обробку наданих при реєстрації і  або згодом при проведенні Хакатону персональних даних, включаючи прізвище, ім'я, по батькові, місце роботи, посаду, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, для цілей організації і проведення Хакатону, що включає передачу персональних даних Організатору Хакатону, а також, в разі обрання Учасника переможцем Хакатону, – публікацію його прізвища, імені та по батькові, інших наданих Учасником даних на Інтернет-сторінці Хакатону.            8.2. Суб'єкти персональних даних користуються правами, передбаченими статтею 8 Закону України Про захист персональних даних від 1 червня 2010 року.

 

9. ІНШІ УМОВИ

9.1. Під час реєстрації для участі в Хакатоні, Учасник погоджується з умовами цих Правил та зобов'язується виконувати їх. Невиконання умов цих Правил є підставою для дискваліфікації Учасника.

9.2. Організатори Хакатону можуть вносити будь-які зміни та/або доповнення у ці Правила у порядку, встановленому законодавством України. 9.3. Ці Правила так само як і зміни до них, набувають чинності з моменту їх розміщення на сайті НЕНЦ.

 9.4. Порядок здійснення інших процедур, що не встановлений цими Правилами, встановлюється іншими локальними документами Організатора, або шляхом прийняття оперативних рішень у ході реалізації Хакатону, враховуючи принципи доцільності, справедливості та розумності.

9.5. Організатори Хакатону не несуть відповідальності за втрачені речі Учасників, залишені без нагляду.

9.6. У разі визнання будь-якого положення цих Правил недійсним всі інші положення залишаються в силі.

 

 

 

10. ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ

10.1. Витрати на організацію і проведення Хакатону здійснюються за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.

10.2. Інформаційна підтримка: місцеві засоби масової інформації та соціальні мережі Інтернет.