1 2 3 4

Лист Про проведення Всеукраїнської Кампанії „Вишнева Україна” в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE

4 березня 2016 - Администратор

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

33028, м.Рівне, вул. В.Чорновола, 79-Б, тел./факс   23-01-49

Е-mail rivneosun2007@ukr.net rivneosun.com.ua

­­­­­­­­­­­­----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

03 березня  2016 р.  № 01-04/61

Начальникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій,

виконавчих комітетів рад міст

обласного значення

 

Про проведення Всеукраїнської

Кампанії „Вишнева Україна” в рамках

міжнародної науково-освітньої

програми GLOBE

 

Відповідно до листа Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді № 54 від 02 березня 2016 року з метою залучення учнів до вивчення вегетаційних циклів вишні звичайної та вишні повстистої, а також заохочення до спостереження та дослідження навколишнього середовища оголошено Всеукраїнську кампанію „Вишнева Україна 2016”.

 „Вишнева Україна” – це всеукраїнська учнівська кампанія із спостережень за початком вегетаційного сезону рослини виду вишня звичайна (Prunus cerasus) та вишня повстиста (Prunus cerasus) в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE. Минулого року у кампанії взяло участь 691 учень та 90 вчителів з 71 навчальних закладів 16 областей України, а сам захід було висвітлено на міжнародному рівні. Цього року кампанію буде вперше оголошено на європейському рівні, і в ній зможуть взяти участь не лише навчальні заклади з України.

До участі в кампанії запрошуються вихованці та учні позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів і їх керівники. Після завершення кампанії заклади отримають електронні сертифікати за участь у кампанії, а нові вчителі (які жодного разу не проходили тренінг програми GLOBE) після виконання невеликих домашніх завдань отримають сертифікат учителя програми GLOBE, який пройшов тренінг.

Для того, щоб взяти участь у кампанії, потрібно ознайомитись з Положенням про кампанію „Вишнева Україна” (додається) та до 20 березня 2016 року пройти реєстрацію за адресою:

https://docs.google.com/forms/d/189cxBcHNUMGtNe1q6IRf8T4FjEfgm45n8YsFeu8xiWg/viewform?c=0&w=1

Інформацію про учасників кампанії подати на адресу комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради rivneosun2007@ukr.net.

За додатковою інформацією, звертайтеся за адресою rivneosun2007@ukr.net або за телефоном +38(067) 910-22-37 (Гайдаченко Людмила Павлівна).

 

 

Директор Станції юних натуралістів                                        Т. Остафійчук

 

                                                         Додаток

                                                                                     до листа КЗ „СЮН” РОР

                                                                                      від 03.03.201601-04/61

 

Положення про

Кампанію «Вишнева Україна»

 

«Вишнева Україна» - це всеукраїнська учнівська кампанія по спостереженню за початком вегетаційного сезону рослини виду вишня звичайна (Prunus cerasus) та вишня повстиста (Prunus cerasus) в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE. Ідея полягає в тому, що учні та вихованці з усієї України спостерігають за появою бруньок і листя на вишні звичайній або вишні повстистій одночасно вимірюючи денну температуру повітря. Свої вимірювання учасники вносять на міжнародний веб-сайт програми GLOBE http://www.globe.gov/, після чого дані аналізуються вченими-експертами. Також, уасники можуть самі отримувати дані та використовувати їх для проведення подальших досліджень. Оскільки кампанія реалізується в рамках програми GLOBE учителі, які беруть участь разом із своїми учнями та вихованцями, повинні працювати за стандартними методиками і протоколами GLOBE, вносити дані на міжнародний сайт програми. Нові вчителі, які щойно приєдналися до програми отримають міжнародний сертифікат вчителя програми GLOBE, який пройшов тренування з напрямку досліджень „Фенологія”.

Мета кампанії: залучення учнів до вивчення вегетаційних циклів вишні звичайної та вишні повстистої, а також заохочення до спостереження та дослідження навколишнього середовища.

Тривалість: березень - травень 2016 року.

Короткий опис: Групи учнів під керівництвом вчителів з різних куточків України користуючись єдиними  протоколами GLOBE (Протокол спостереження  за озелененням (https://nenc.gov.ua/GLOBE/Handbooks/greenup.pdf) та Листом атмосферних спостережень (https://nenc.gov.ua/GLOBE/Handbooks/Atmospheric%20observations_ukr.pdf

спостерігають за процесом розпускання листя на вишні звичайній (Prunus cerasus) та вишні повстистій (Prunus cerasus).  Результати своїх спостережень учасники  вносять до міжнародної бази даних GLOBE  на веб-сайті http://www.globe.gov/, де їх матимуть змогу проаналізувати вчені та решта учасників. Кампанія передбачає один інтенсивний період спостережень: березень-травень під час якого учні проводять спостереження за розпускання бруньок, оформляють та надсилають дані. Паралельно учасники матимуть змогу обговорювати хід кампанії, ділитися фотографіями через соціальні мережі та через веб-сайт http://www.globe.gov/.

Результати кампанії піблікуються на сайті https://nenc.gov.ua/, в друкованих періодичних виданнях, соціальних мережах тощо. По завершенню кампанії заклади отримують електронні сертифікати за участь у кампанії, а нові вчителі (які жодного разу не проходили тренінг програми GLOBE) після виконання невеликих домашніх завдань отримають сертифікат учителя програми GLOBE, який пройшов тренінг.

 

Розклад проведення кампанії

 

Дата

Вид робіт

До

20 березня 2016 року

Реєстрація вчителів/керівників. Увага! Кожен учитель/керівник повинен зареєструватися окремо та вказати свою власну електронну адресу (навіть якщо із вашого закладу є ще декілька вчителів). Реєструються усі вчителі як нові, так і ті у яких вже є аккаунт вчителя GLOBE.

Допоміжні матеріали  в посібнику „Программа GLOBE: Полное руководство для учителей (1997)” – „Вивчення сезонів”

29 березня 2016 р.

Вебінар для учасників кампанії „Методика спостережень. Внесення та отримання даних”, де учасники

-         ознайомляться з методиками GLOBE;

-         навчаться вносити та отримувати дані з веб-сайту міжнародної науково-освітньої програми GLOBE.

Вчителі, які вперше приєдналися до програми, отримують невелике домашнє завдання по користуванню веб-сайтом та пробному внесенні даних.

 

 1 квітня 2016 р.

Старт кампанії. Учні та вчителі знаходять об’єкт спостереження поблизу їхньої школи/освітньої установи, створюють ділянку фенологічних спостережень і починають проводити спостереження двічі на тиждень слідуючи методикам та інструкціям, які будуть розміщені на сторінці кампанії.

Паралельно заохочуємо учасників (особливо учнів) викладати фотографії спостережень та активно обговорювати кампанію на офіційній сторінці GLOBE в Україні на Фейсбуці, а також на веб-сайті http://www.globe.gov/

16 – 20 травня 2016 р.

Підведення підсумків кампанії. Усі учасники (як нові вчителі, так і ті, що брали участь у минулому році) насилають короткі звіти про проведення кампанії (за інструкціями, які будуть розміщені на сторінці кампанії).

23 травня 2016 р.

Завершення кампанії. Вебінар з вченим-експертом, представлення підсумків кампанії та обговорення результатів з учасниками.

Травень-червень 2016 р.

Надсилання електронних сертифікатів. Сертифікати отримують ті заклади, які 16-20 травня надіслали короткі звіти. Сертифікати будуть англійською мовою за формою „Учням/вихованцям… класу… школи/закладу”. У випадку якщо спостереження проводив один учень, сертифікат буде на ім.’я учня. Вчителів або керівники, які є новими у програмі (жодного разу не проходили тренінг програми GLOBE), після виконання домашнього завдання та надсилання звіту отримують сертифікат учителя програми GLOBE, який пройшов тренінг.

 

 

Результат: 

Учні навчаться:

• Спостерігати за реакцією рослин на зміни вегетаційного сезону; 

• Встановлювати зв’язок між появою листя і кліматичними факторами; 

• Передбачати початок вегетаційного сезону для наступного сезону; 

• Обмінюватися результатами з іншими школами GLOBE; 

• Ділитися своїми спостереженнями надсилаючи дані до архіву GLOBE. 

Учні отримають науково-дослідницькі навички: збір даних, ведення та реєстрація спостережень, побудова та аналіз графіків та карт, підведення висновків, ознайомляться з основним концепціями природничих наук, підвищать свою обізнаність про навколишнє середовище з наукової точки зору, покращать розуміння науки та її важливості.

Вчителі та педагоги:

Вчителі та педагоги:

• Ознайомляться з новими методиками, навчальними планами та уроками за програмою GLOBE.

• Стануть членами міжнародної GLOBE спільноти вчителів, науковців, учнів та матимуть можливість співпрацювати з іноземними партнерами;

• Нові учасники отримають міжнародний сертифікат вчителя програми GLOBE, який пройшов тренінг.

 

Підсумки кампанії будуть розміщені на сайті НЕНЦ, міжнародному веб-сайті програми,у соціальних мережах, періодичних виданнях та ін.