1 2 3 4

Про обласний семінар «Екологічна глобалізація. Співпраця держаних та громадських організацій та екоактивістів»

27 лютого 2020 - Администратор
Про обласний семінар  «Екологічна глобалізація.  Співпраця держаних та громадських  організацій та екоактивістів»

Відповідно до плану роботи комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради на 2020 рік та з метою пропагування екологічної освіти для сталого розвитку в закладах загальної середньої та позашкільної освіти 26 лютого 2020 року на базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради проведено обласний семінар «Екологічна глобалізація. Співпраця державних та громадських організацій екоактивістів».

В заході  взяли участь  22 педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти Березнівського, Володимирецького, Зарічненського,   Здолбунівського, Костопільського, Острозького, Рівненського, Рокитнівського, Сарненського районів та міста Рівного. До участі в семінарі  долучилися педагоги закладів освіти об’єднаних територіальних громад:  Бугринської сільської ради Гощанського району, Боремельської сільської ради Демидівського району, Привільненської та Мирогощанської сільських рад Дубенського району, Малолюбашанської сільської ради Костопільського району та Клеванської селищної ради Рівненського району.

Петро СКРИПЧУК, доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту НУВГП виступив з доповіддю «Переробка відновної біомаси в м. Рівне». Доповідач поділився досвідом розробки та реалізації проєктів щодо використання відновної біомаси в умовах міста.

Друга тема, яку висвітлив Петро СКРИПЧУК - «Селекція грецького горіха в умовах Полісся України та республіки Білорусь». Він поділився з учасниками семінару результатами дослідженнь географічних ареалів та якісних показників різних сортів і форм горіха грецького, що проводились спільно з білоруськими науковцями. Педагогів зацікавила методика розрахунку еколого-економічного обґрунтування запровадження  органічного горіхівництва на території Рівненщини.

Ірина ХУДОБА, головний спеціаліст Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації, у своїй доповіді акцентувала увагу присутніх на проблемах довкілля Рівненщини на фоні глобалізації екологічних проблем. Усі присутні мали можливість почути відповіді на питання щодо збереження довкілля, які актуальні для нашого регіону.

Інна МУЛЯВКА, співзасновниця «Саду історій», прес-секретар громадської організації «Екоклуб», ділилась досвідом реалізації проєктів озеленення міста Рівного. У доповідді «Чому озеленення важливе та як його розвивати» екоактивістка розповіла про успішну громадську ініціативу «Сад історій» та дієві способи пошуків фінансування для озеленення міста.

Сніжана ДУЖУК, завідувачка методичного відділу комунального закладу  «Станція юних натуралістів»  Рівненської обласної ради, розповіла про екологічні експедиції для учнівської молоді та залучення науковців до проведення таких заходів.

Для учасників семінару Валентиною КАТЮХОЮ, завідувачкою  відділу екології та ландшафтного дизайну, та Валентиною Бобровською,  завідувачкою відділу біології та валеології, проведено екскурсії до тепличного комплексу комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради. Під час проведення «Круглого столу» учасники обмінялись враженнями  та намітили плани про дальшу співпрацю.

 

 

Директор Станції юних натуралістів                                                                    Володимир ВОРОБЕЙ