1 2 3 4

Умови проведення Всеукраїнської акції школярів та учнівської молоді „Ліси для нащадків”

13 жовтня 2014 - Администратор

Умови

проведення Всеукраїнської акції школярів та учнівської молоді

„Ліси для нащадків”

 Всеукраїнська акція школярів проводиться та учнівської молоді „Ліси для нащадків” проводиться Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Держкомітетом лісового господарства України.

Акція „Ліси для нащадків” передбачає в період осінніх та весняних лісокультурних робіт посадки лісу за участю учнівської молоді, членів учнівських лісництв та студентів навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації. Дана акція проводиться з вересня 2003 року.

Мета та завдання акції

Головною метою акції є виховання  господаря,  здатного  працювати  в умовах ринкової економіки, формування творчої працелюбної особистості, економічної і екологічної культури учнів, привернення уваги органів влади, громадськості до проблем сільської школи.

Завдання акції:

-  розвиток екологічної свідомості особистості;

-  оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур, садивного матеріалу;

-  створення нових лісів, лісових смуг, лісопарків, скверів та інших об’єктів зеленого будівництва;

-  ознайомлення з сучасними формами господарської діяльності;

-  залучення до дослідницької діяльності з лісівництва;

-  об’єднання зусиль лісогосподарських підприємств, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної підготовки учнів в галузі лісівництва;

-  закладання лісорозсадників, шкілок в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, лісництвах, на присадибних ділянках.

Розділи акції

1. „Насіння - сіянець - шкілка” – передбачає збір і висівання насіння лісових дерев і чагарників, закладання лісорозсадників та шкілок.

2. „Зелене живцювання” – включає в себе різноманітні способи вегетативного розмноження лісових культур сучасними районованими породами.

3. „Висаджуємо ліс” – основний розділ акції, в якому проводяться агротехнічні заходи по підготовці ґрунту та висаджування сіянців і саджанців.         

4. „Ліси для нащадків” – підсумковий розділ, який включає облік посадженого і аналіз навчально-виховної діяльності учнівської молоді, зайнятої в даній акції.

В залежності від місцевих умов учасники акції можуть пропонувати свої
розділи.      

Учасники акції

До участі в акції запрошуються учнівські колективи, учнівські лісництва загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, гуртки юних лісівників, ланки юних лісівників, клуби, родинні колективи.

Керівництво акцією

Керівництво акцією на місцях здійснюють обласні, міські, районні оргкомітети за участю еколого-натуралістичних центрів, станції юних натуралістів, натуралістичних відділів, Палаців та Будинків дітей та юнацтва та штаби в Республіканському комітеті по лісовому та мисливському господарству АР Крим, обласних управліннях лісового господарства та обласних державних лісогосподарських, об’єднаннях.

До складу оргкомітетів входять представники органів управління освіти, спеціалісти лісового господарства, наукові співробітники, працівники Державного комітету лісового господарства України.

На обласні оргкомітети покладається відповідальність за підведення підсумків. Кращі колективи, учнівські лісництва заохочуються цінними подарунками, путівками до табору „Юннат” Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Обласні оргкомітети надсилають підсумки акції, заявку на участь у Всеукраїнському зборі юних лісівників - переможців акції до 1 жовтня 2004 р.

Методичне керівництво І акцією здійснює Національний еколого-натуралістичний центру учнівської молоді.

Проведення Всеукраїнського збору юних лісівників фінансується Міністерством освіти і науки України, Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді.

 Матеріали, відповідно до Умов проведення конкурсу, надсилаються до 01 листопада (терміни подачі матеріалу можуть змінюватись) на адресу оргкомітету: 33028, м. Рівне, вул. В. Чорновола, 79-Б комунальний заклад “Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради, тел. (0362) 23-01-49. Е-mail rivneosun2007@ukr.net