1 2 3 4

Про підсумки ІІ туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник»

11 травня 2021 - Администратор

 У К Р А Ї Н А

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Управління освіти і науки облдержадміністрації

 

Н А К А З

06. 05. 2021

м. Рівне

                     № 54

 

 

Про підсумки  ІІ туру обласного етапу

Всеукраїнського конкурсу

експериментально-дослідницьких

робіт із природознавства «Юний дослідник»

 

 

Відповідно до Положення про управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 23.07.2018 № 483, Плану проведення обласних заходів із дітьми та   учнівською   молоддю у   2021 році, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 19.01.2021 року № 08 та листа управління освіти і науки облдержадміністрації  від 22.03.2021 року №вих-1359-10/01-09/21 «Про проведення ІІ туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник», підбито підсумки участі учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти в ІІ турі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник».

 

 

 

Виходячи з зазначеного, згідно з рішенням журі 

 

 

 

НАКАЗУЮ:

 

 

 

1. Інформацію про результати ІІ туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник», що додається, взяти до уваги.

 

 

 

2. Нагородити дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради переможців ІІ туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник»:

 

в номінації «Народознавство, краєзнавство»:

 

ГОЛОВАЧ Софію, ученицю 6 класу Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Клесівської селищної ради Сарненського району, з роботою «Олексій ВОРОН - майстер «Поліського Версалю» (керівник КИЛЮШИК О.С.) (І місце);

 

КЛОК Діану, ученицю 5-А класу Сарненського ліцею №5 Сарненської міської ради, з роботою «Мереживо історії рідного краю. Віртуальна екскурсія «Сарни-паперове диво». Свято, що єднає теперішнє, майбутнє і минуле» (керівник МАЦКОВА Л.П.) (І місце);

 

ТАРАСЮКА Станіслава,учня 3-Б класу Вараського ліцею Вараської міської ради, з роботою «Дослідження традиційно-обрядових особливостей творчості моєї бабусі Федосії Лаврівни ФЕДОРЧУК» (керівник ДЕГТЯР Л.А.) (І місце);

 

ДУБИНУ Валерію, ученицю 4 класу Федорівської гімназії Вирівської сільської ради Сарненського району, з роботою «Ніхто не вгадає, що в цьому короваї» (керівник КУРИШКО А.В.) (І місце);

 

САВЧУКА Юрія, учня 5 класу Квітневського ліцею Варковицької сільської ради Дубенського району, з роботою «Традиційна обрядовість нашого краю» (керівник РОМАНОВСЬКА В.І.) (ІІ місце);

 

ТИШКОВЦЯ Андрія, учня 4 класу Сарненського ліцею Сарненської міської ради, з роботою «Стежками незабутого мистецтва» (керівник            ОЛЕНІЧ І.В.) (ІІ місце);

 

ПАВЛІК Аполлінарію, ученицю 5-Б класу Вараської гімназії Вараської міської ради, з роботою «Українська вишивка-збереження традицій чи мода?» (керівник БУТРИМ Л.П.) (ІІ місце);

 

 МИЧКУ Анну, ученицю 5-Б класу Немовицької загальноосвітньої І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою «Історія храму Святої Параскеви Сербської села Немовичі» (керівник КУЗЬМИЧ М.П.) (ІІ місце);

 

 

КОТЯЙ Злату, ученицю 6-А класу Костопільської загальноосвітньої школи №8, з роботою «Рослини та тварини в біблійних сюжетах» (керівник МИРУН Л.С.) (ІІІ місце);

 

МАРИНИЧ Іларію, ученицю 4 класу Березівського навчально-виховного комплексу, з роботою «Вибираємо санчата» (керівник МАРИНИЧ Н.П.)               (ІІІ місце);

 

КИЧАНА Артура, учня 5 класу Зносицької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів  Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою «Барви фольклору мого села» (керівник БІЛОТІЛ Н.М.) (ІІ місце);

 

ФІЛОНЧУК Ангеліну, ученицю 5-А класу Тріскинського ліцею Сарненської міської ради, з роботою «Мати-берегиня роду…» (керівник БОРОТЮК В.О.) (ІІІ місце);

 

СЛІВЧУК Софію, ученицю 4 класу Дібрівського ліцею Зарічненської селищної ради, з роботою «Секрети коробки з соснової дранки» (керівник МЕЛЬНИК Н.М. (ІІІ місце);

 

в номінації «Я і природа»:

 

КОЛЯДКА Дмитра, учня 5 класу Немовицької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою     «Альтернативне виробництво паперу - екорішення для збереження деревини» (керівник КОЛЯДКО С.Ю.) (І місце);

 

ЛЕОНЧИК Олену, ученицю 5-В класу Сарненського ліцею №4 Сарненської міської ради, з роботою «Погода в банці» (керівник ЗАЄЦЬ С.В.)  (І місце);

 

МАРЧУКА Назара, учня 5-Б класу Гощанської районної гімназії Гощанської селищної ради, з роботою «Дослідження умов існування іхтіофауни річки Горинь в околицях селища Гоща» (керівник МАРЧУК О.В.) (І місце);

 

ГУДІМОВУ Софію, ученицю 6-А класу Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Клесівської селищної ради Сарненського району, з роботою «Незаконний вплив видобутку бурштину на фізико-хімічні властивості грунту» (керівник ЦАРУК Н.М.) (ІІ місце);

ЖУК Марту, ученицю 6-А класу Сарненського ліцею Сарненської міської ради, з роботою «Продукти та нітрати: міфи і реальність» (керівник  МОРОЗЮК О.Є.) (ІІ місце);

 

КРАВЧУК Софію, ученицю 5-А класу Великовербченського ліцею Сарненської міської ради, з роботою «Дослідження походження та властивостей бурштину» (керівник ГОЛЬОНКО І.П.) (ІІІ місце);

 

ПОЗНЮР Маргариту, ученицю 6 класу Іллінської гімназії Бабинської сільської ради Рівненського району, з роботою «Екологічний стан малих річок села Бугрин» (керівник БІЛИК Н.В.) (ІІІ місце);

 

МАРИНИЧ Наталію, ученицю 4-Г класу Березівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Березівської територіальної громади Сарненського району, з роботою «Вирощування кристалів із розчинів в домашніх умовах» (керівник МАРИНИЧ Л.О.) (ІІІ місце);

 

МАМЧИЦЯ Юрія, учня 5-А класу Довжанської гімназії Сарненської міської ради, з роботою «Дослідження бактерій в навколишньому середовищі» (керівник ГАМЗА А.А.);

 

 

в номінації «Рослини навколо нас»:

ЖДАНЮКА Антона, учня 4 класу Радивилівського ліцею Радивилівської міської ради, з роботою «Чи можна виростити авокадо в домашніх умовах» (керівник ПАСТУХ Є.С.) (І місце);

 

ОВСЮКА Данила, учня 6-Б класу Вараської міської гімназії Вараської міської ради, з роботою «Дослідження умов проростання мікрозелені» (керівник ЗАСЯДЬКО Л.С.) (І місце);

КУХАРЧУК Кароліну, ученицю 6 класу Горбаківського ліцею Гощанської селищної ради, з роботою «Дослідження умов проростання мікрогріну» (керівник ШУШКОВСЬКА І.В.) (І місце);

 

КИЧАНА  Артура, учня 5-А класу Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району «Дослідження врожайності картоплі в залежності від типу грунту і методу посадки на території села Зносичі» (керівник ДОРОШКО С.В.) (ІІ місце);

 

ФІЛОНЧУК Іванну, ученицю 5-В класу Сарненського ліцею №4 Сарненської міської ради, з роботою «Мікрозелень – тренд чи корисна знахідка для людини» (керівник МОРОЗЮК О.Є.) (ІІ місце);

 

ДУБИНУ Софію, ученицю 5-А класу Клесівської загальноосвітньої школи-ліцей Клесівської селищної ради Сарненського району, з роботою «Дослідження особливостей вирощування орхідей в домашніх умовах» (керівник ПРУНЬ Л.М.) (ІІІ місце); 

 

ШЕРСТЮК Олександру, ученицю 6-Б класу Клесівської загальноосвітньої школи-ліцей Клесівської селищної ради Сарненського району, з роботою «Біостимулятори - вимога сучасності» (керівник  ЦАРУК Н.М.) (ІІІ місце);

 

ЛАБУ Софію, ученицю 6 класу Семидубського ліцею Семидубської сільської ради Дубенського району, з роботою «Технологія розмноження фіалок» (керівник РАДЧУК О.Р.) (ІІІ місце);

 

ШМАЛЮХА Вадима, учня 4-В класу Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою «Мікрозелень-вітаміни на підвіконні» (керівник ШМАЛЮХ І.П.)  (ІІІ місце);

ПАСЮКА Артема, учня 5 класу  Великоомелянського ліцею Великоомелянської сільської ради Рівненського району, з роботою  «Вирощування фінікової пальми з кісточки» (керівник  ПОЛІЩУК О.О.) (ІІІ місце);

 

 

в номінації «Тваринний світ»:

 

ВОЙТКА Тимофія, учня 4 класу Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Клесівської селищної ради Сарненського району, з роботою «Особливості розведення Лівенських ситцевих курей в умовах домашнього господарства» (керівник ЦАРУК Н.М.) (І місце);

 

БУХАЛО Катерину, ученицю 6 класу Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою «Короїд календаря немає» (керівник КОТОК О.В.) (І місце);

 

МАРКЕЛЮК Соломію, ученицю 6-А класу Вараського ліцею №1 Вараської міської ради, з роботою «Дослідження проблеми безпритульних собак та шляхи їх вирішення» (керівник КИЛЮХ Н.І.) (І місце);

 

АРТЮШКА Анатолія, учня 3-Г класу Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою «Кури-свійські птахи. Чому вони їдять камінці? Вплив пінопласту на організм курки» (керівник КОРІНЕЦЬ О.І.) (ІІ місце);

 

ПРУНЬ Олесю, ученицю 4-Б класу Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів-ліцей Клесівської селищної ради Сарненського району, з роботою «Дослідження методу вироблення умовних рефлексів у собак» (керівник МИСЬКО Н.Г.) (ІІ місце);

 

ГАМЗУ Юлію, ученицю 4 класу Орлівської початкової школи Сарненської міської ради, з роботою «Равлик Ахатина - ідеальна домашня тварина» (керівник КЛОЧКО Ю.В.) (ІІ місце);

 

ХОМИЧ Софію, ученицю 4-А класу Вараського ліцею №1 Вараської міської ради, з роботою «Рибки з мого акваріума» (керівник                    СЕРГІЙЧУК Т.П.) (ІІ місце);

 

АБРАМЧУКА Дениса, учня 3 класу Квітневського ліцею Варковицької сільської ради Дубенського району, з роботою «Тваринний світ крізь призму енциклопедій» (керівник РОМАНОВСЬКА В.І.) (ІІІ місце);

 

МАСОВЕЦЬ Владиславу, ученицю 5 класу Сновидовицького ліцею Рокитнівської селищної ради, з роботою «Ігрова поведінка британської довгошерстної кішки» (керівник КОРНЕЙЧУК М.В.) (ІІІ місце);

 

КОТОК Евеліну, ученицю 3-Г класу Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою «Хто такі їжаки? Чим вони харчуються?» (керівник КОРІНЕЦЬ О.І.) (ІІІ місце);

 

ЛАЗАРЧУК Олександру, ученицю 4-Б класу Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Клесівської селищної ради Сарненського району, з роботою «Дослідження збільшення ваги у кролів різних порід» (керівник ПРУНЬ Л.Й.) (ІІІ місце); 

 

 

в номінації «Охорона здоров’я»:

 

СУПРУНОВУ Софію, ученицю 5 класу Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою «Визначення якості шоколаду та вплив на організм людини» (керівник ШЕВНЯ Л.В.) (І місце);

 

МИЧКУ Евеліну, ученицю 5 класу Немовицької загальноосвтньої школи І-ІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою «Склад лікарських препаратів та вплив на організм людини» (керівник ВАКУЛКО Ю.М.) (І місце);

 

ТРИЩУКА Андрія, учня 5 класу Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів-ліцей Клесівської селищної ради Сарненського району, з роботою «Дослідження залежності прояву симптомів СОVID-19 на перебіг хвороби» (керівник ПРУНЬ Л.Й.) (І місце);

 

АВРАМИШИН Єву, ученицю 5-А класу Сарненського ліцею №5 Сарненської міської ради, з роботою «Вплив крейди на здоров’я школярів та вчителів» (керівник КОПИЩИК В.В.) (І місце);

 

ВІЩИК Христину, ученицю 4-Б класу Сарненського ліцею №1 ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА Сарненської міської ради, з роботою «Смачна поживна альтернатива» (керівник СИМОНЧУК І.В.) (І місце);

 

БУЛДУ Софію, ученицю 4-Г класу Сарненського ліцею №1 ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА Сарненської міської ради, з роботою «Вплив ваги шкільного рюкзака на здоров’я дитини» (керівник КОЛЯДКО О.В.) (І місце);

 

ФЕДЧУКА Арсенія, учня 4-Б класу Вараського ліцею №2 Вараської міської ради, з роботою «Робот-антивірус» (керівник ГРИШКАНИЧ В.С.)             (І місце);

 

ЛУЩИК Вікторію, ученицю 5 класу Заслуцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Дубровицької міської ради, з роботою «Дослідження впливу йододефіциту на організм підлітків» (керівник БРУЯКА Т.В.) (ІІ місце);

 

ПАЦУК Анастасію, ученицю 5-В класу Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів-ліцей Клесівської селищної ради Сарненського району, з роботою «Секрети зубної пасти» (керівник КІЩЕНКО Л.В.) (ІІ місце);

 

ТКАЧУКА Романа, учня 5-Б класу Сарненського ліцею №3 Сарненської міської ради, «Знайомий незнайомець - кріп» (керівник ТРЕТЯК Р.Ф.)                    (ІІ місце);

 

ПУПКО Ольгу, ученицю 5 класу Немовицької загальноосвтньої школи   І-ІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою «Маленькі хитрощі краси (натуральні маски для волосся)» (керівник  КРАТ Л.В.) (ІІ місце);

 

САНЖАРЕВСЬКОГО Дмитра, учня 4-А класу Сарненського ліцею №1 ім. Т.Г. ШЕВЧЕНКА Сарненської міської ради, з роботою «Як вберегти себе від короновірусу» (керівник ДОРОШКО Г.А.) (ІІ місце);

 

ТАРАСЮК-МАКАЛЮК Анастасію, ученицю 5 класу Вараського ліцею №2 Вараської міської ради, з роботою «Вплив домашніх котів на самопочуття та емоційний стан людей» (керівник СЕРНЮК Л.В.) (ІІ місце);

 

ЦАРУКА Арсенія, учня 4 класу Зносицької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою «Дослідження харчових та лікувальних властивостей грибів» (керівник ТИМОЩУК Н.П.) (ІІІ місце);

 

ЛЕВКІВСЬКУ Вікторію, ученицю 4 класу Володимирецького районного колегіуму Володимирецької селищної ради, з роботою «Дослідження лікарських рослин» (керівник КІБІШ Л.У.) (ІІІ місце);

 

МАРИНИЧА Володимира, учня 5-В класу Березівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів - дошкільний навчальний заклад» Рокитнівської селищної ради, з роботою «Вплив зубної пасти на стан зубів» (керівник НАУМОВИЧ Н.В.) (ІІІ місце);

 

БУГАРСЬКУ Анастасію, ученицю 5 класу Зорянського ліцею Зорянської сільської ради Рівненського району, з роботою «Серветки вологі: чи будемо здорові?» (керівник МІСЬКО Н.В.) (ІІІ місце);

 

ВАКУЛКО Олену, ученицю 3 класу Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою «Дослідження лікарських рослин» (керівник БОРОТЮК А.В.) (ІІІ місце);

 

КЛИМЦЯ Дениса, учня 4 класу Сарнеської гімназії Сарненської міської ради, з роботою «Сухарики - хрусткий смаколик чи шкідлива їжа?» (керівник ТИШКОВЕЦЬ В.В.) (ІІІ місце);

 

 ВОЗНЮКА Юрія, учня 6-А класу Ясногірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вирівської сільської ради Сарненського району, з роботою «Дослідження лікарських рослин» (керівник  ПРИМАК Л.В.) (ІІІ місце);

 

ГАВРИЛОВУ Єлизавету, ученицю 6-Г класу Вараської гімназії асоційованої школи ЮНЕСКО Вараської міської ради, з роботою «Філінотерапія» (керівник КОНДРАТЮК С.В.) (ІІІ місце).

 

 

3. Надати подяку комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради за участь у ІІ турі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник»:

 

 

в номінації «Народознавство, краєзнавство»:

ВІТАРТАС Поліні, вихованці гуртка  «Початкове технічне моделювання з елементами англійської мови «АВС» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, з роботою «Рослини та тварини в біблійних сюжетах» (керівник ВІТАРТАС Л.В.);

 

 в номінації «Я і природа»:

 

ПУСІ Ірині, учениці 6 класу Івачківської гімназії Здовбицької сільської ради Рівненського району, з роботою «Дослідження умов проростання насіння» (керівник  ЧУМАК І.В.);

БУРМАЦІ Володимиру, учню 4-Г класу Глиннівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад» Березівської територіальної громади Сарненського району, з роботою «Дослідження якості питної води села Глинне» (керівник    БУРМАКА О.І.);

 

 

   в номінація «Рослини навколо нас»:

 

МІСЮРІ Євгенію, учню 6 класу  Кам’янського навчально-виховного закладу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Рокитнівської селищної ради, з роботою «Вирощування помідорів» (керівник ДЕНИСОВЕЦЬ В.М.);

 

ДЯЧУК Тетяні, учениці 5-В класу Висоцького закладу загальної середньої освіти Висоцької сільської ради Сарненського району, з роботою «Екологічне оцінювання ареалу золотушника канадського в умовах Висоцької ОТГ» (керівник КОВАЛЬ А.Д.);

 

БУРМАЦІ Дмитру, учню 5-А класу Кам’янського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний  заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» Рокитнівської селищної ради, з роботою «Умови проростання насіння» (керівник ДЕНИСОВЕЦЬ В.М.);

КУПТІЮ Ярославу, вихованцю гуртка «Юні квітникарі» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, з роботою «Вплив народних методів живлення на ріст і розвиток рослин» (керівник РЕШЕТИЦЬКА Г.П.);

 

 

 

 

 в  номінація «Охорона здоров’я»:

 

ПОЧТАР Дарині, учениці 6 класу Бугринського навчально-виховного комплексу: дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа   І-ІІ ступенів - агротехнічний ліцей Бугринської сільської ради Рівненського району, з роботою «Дослідження різних видів меду та виявлення домішок у неякісних сортах» (керівник БІЛИК Н.В.);

 

ТАРАСОВІЙ Тетяні, учениці 5-Б класу навчально-виховного комплексу «Оженинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Острозької міської ради, роботою «Дослідження лікарських рослин рідного краю» (керівник МАКСИМЧУК Т.С.);

ДЕМЧУК Софії, учениці 5 класу Вараського ліцею №3 Вараської міської ради, з роботою «Виготовлення та дослідження властивостей яблучного оцту» (керівник КУРАКО Н.Л.).

 

 

4. Комунальний заклад «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради висловлює подяку педагогічним керівникам проєктів за підготовку учнівської молоді до ІІ туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник».

 

 

  5.   Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

 

 

 

Директор Станції юних натуралістів                                                                  Володимир ВОРОБЕЙ

 

                                                     

 

 

                         

 

 

 

 

 

 

 

                                     ДОДАТОК

 

                                                                        до наказу комунального закладу

 

 «Станція юних натуралістів»      

 

                                                                         Рівненської обласної

 

                                                                         від  06. 05. 2021 № 54

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

про підсумки  ІІ туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник»

 

20-23 квітня 2021 року на  базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради в дистанційному форматі відбувся ІІ тур обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник».

 

Конкурс  проводився з метою пошуку і підтримки вихованців, які виявили здібності до експериментальної та дослідницької роботи в напрямі природознавства; формування у вихованців первинних екологічних знань; залучення дітей до активної пізнавальної, трудової та суспільно-корисної роботи; розвитку та удосконалення вмінь ведення фенологічних спостережень; створення умов для творчої самореалізації учнів.

Всього на конкурс подано 75 робіт, в ІІ турі взяли  участь 70 учасників відбіркового етапу конкурсу.

В ІІ турі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник» взяли участь учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти об’єднаних територіальних громад Варковицької, Великоомелянської, Олександрійської, Корнинської сільських рад, Клесівської, Рокитнівської селищної ради, Вараської, Сарненської міських рад.

Роботи відповідали умовам Конкурсу.

Матеріали дослідження ТАРАСЮКА Станіслава, учня 3-Б класу Вараського ліцею Вараської міської ради, розширюють знання про традиційну і самобутню культуру поліської майстрині Федосії Лаврівни ФЕДОРЧУК.

 

В роботі «Мереживо історії рідного краю. Віртуальна екскурсія «Сарни-паперове диво», КЛОК Діана, учениця 5-А класу Сарненського ліцею №5 Сарненської міської ради, висвітлила історію витинанки в Україні, визначних місць міста Сарни, дослідила його символіку, розробила маршрут та супровідний інформаційний матеріал для віртуальної екскурсії по рідному місту, що викликало інтерес до вивчення історії малої батьківщини через призму фантазії та творчості.

 

ГОЛОВАЧ Софія, учениця 6 класу Клесівської загальноосвітньої школи           І-ІІ ступенів Клесівської селищної ради Сарненського району, дослідила історію створення «Поліського Версалю», який є культурною цінністю та гордістю не тільки Клесова, а й України, який створив майстер з озеленення, відмінник лісового господарства, почесний лісівник України Олексій ВОРОН.

 

Використання альтернативної рослинної сировини для виробництва паперу, зазначив КОЛЯДКО Дмитро, учень 5 класу Немовицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, дозволить скоротити об’єми вирубування деревини, так-як для виробництва паперу можна використовувати: кукурудзу, солому, сінокісну траву, опале листя. Простим, ефективним і екологічно доцільним є метод одержання паперу із макулатури.

Для дослідження умов існування іхтіофауни річки Горинь в околицях селища Гоща, МАРЧУК Назар, учень 5-Б класу Гощанської районної гімназії Гощанської селищної ради, визначив видовий склад риб річки Горинь, з’ясував сучасний стан водної екосистеми, визначив рівень забруднення води річки Горинь в околицях смт. Гоща та шляхи зменшення негативного впливу на життя річки.

Працюючи над темою з проблеми безпритульних собак, МАРКЕЛЮК Соломія, учениця 6-А класу Вараського ліцею №1 Вараської міської ради, встановила, що причиною виникнення безпритульних тварин у містах є: безвідповідальність власників, які допускають неконтрольоване розмноження, викидають напризволяще як молодняк, так і дорослих тварин, не дотримуються правил утримання домашніх улюбленців.

 

 

Користь мікрогріну колосальна - очищає організм, омолоджує клітини тіла і сприяє омолодженню шкіри, прискорює ріст волосся, в зелені безліч вітамінів і мікроелементів, а так як рослина знаходиться тільки на початку свого становлення - природа дає їй максимум необхідних корисних речовин у високій концентрації, відзначили у своїх роботах ОВСЮК Данило, учень 6-Б класу Вараської міської гімназії Вараської міської ради та КУХАРЧУК Кароліна, учениця 6 класу Горбаківського ліцею Гощанської селищної ради.

 

У роботі МИЧКИ Евеліни, учениці 5 класу Немовицької загальноосвтньої школи І-ІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, «Склад лікарських препаратів та вплив на організм людини», на підставі теоретичного матеріалу і експериментальних дослідів вивчені синтетичні лікарські препарати: склад, будова, встановлена їх приналежність до класу органічних речовин.

За результатами власних досліджень СУПРУНОВА Софія, учениця 5 класу Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, зробила висновок, що найкращим за показниками якості шоколадних виробів, є шоколад торгової марки «Світоч», друге місце «Міленіум», а далі «Чарівний вечір». Проте слід врахувати, відмічає вона, що кожен із зразків має недоліки та фальсифікації, які не вказані на етикетці виробником.

Однією з головних причин формування здорової постави, є правильний вибір шкільного рюкзака, відзначила у роботі БУЛДА Софія, учениця             4-Г класу Сарненського ліцею №1  ім. Т.Г. ШЕВЧЕНКА Сарненської міської ради.

 

Контролювати стан свого організму значно дешевше, ніж його лікувати, зменшити захворюваність на COVID-19 та інші вірусні захворювання, привернути увагу суспільства до проблеми боротьби з вірусами, способи захисту від вірусних захворювань запропонували у своїх роботах               ТРИЩУК Андрій, учень 5-А класу Клесівської загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів – ліцей Клесівської селищної ради та ФЕДЧУК Арсеній, учень  4-Б класу Вараського ліцею № 2 Вараської міської ради.

 

 

 

 

Директор Станції юних натуралістів                               Володимир ВОРОБЕЙ