1 2 3 4

Про підсумки обласного фестивалю екологічної творчості молоді «Свіжий вітер»

25 травня 2021 - Администратор

 У К Р А Ї Н А

Управління освіти і науки облдержадміністрації

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

 

Н А К А З

 

18. 05.2021

 

м. Рівне

                № 59

 

Про підсумки

обласного фестивалю

екологічної творчості молоді

«Свіжий вітер»

 

 

Відповідно до Плану проведення обласних заходів із дітьми та учнівською молоддю за напрямами позашкільної освіти у 2021 році, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 19 січня 2021 року № 08, Плану роботи комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради на 2021 рік, підбито підсумки участі закладів загальної середньої та позашкільної освіти в обласному  фестивалі екологічної творчості молоді «Свіжий вітер».

 Виходячи з зазначеного, згідно з рішенням журі 

 

 

НАКАЗУЮ:

 

 

1. Інформацію про підсумки обласного фестивалю екологічної творчості молоді «Свіжий вітер», що додається, взяти до уваги.

 

2. Нагородити грамотою комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради переможців обласного фестивалю екологічної творчості молоді «Свіжий вітер».

 

у номінації «Екологічна мода»:

 

команду «Ритм» комунального закладу навчально-виховного комплексу «Оженинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (ліцей)-дошкільний  навчальний заклад (ясла-садок)» імені Тараса Григоровича Шевченка Острозької міської ради Рівненського району (керівник МУХА Руслана)            (І місце);

команду «Ekolife» Томахівського ліцею Бабинської сільської ради Рівненського району (керівники ГАЛИЦЯ Алла, ПАВЛОВЕЦЬ Марія) (І місце);

команду «Паросток» Миротинської гімназії Здовбицької сільської ради Рівненського району (керівник МАРИНИЧ Катерина) (І місце);

команду «Зорепад мрій» Птицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Тараканівської сільської ради Дубенського району (керівник   КРАВЕЦЬ Наталія) (І місце);

команду «Екомолодь Дібрівська» Дібрівського ліцею Зарічненської селищної ради Вараського району (керівник КОВТУНОВИЧ Жанна) (І місце);

команду «Діти весни» Володимирецької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №1 Володимирецької міської ради Вараського району (керівник КРУК Валентина) ( ІІ місце);

команду «Екошанс» Підзамчівського ліцею Радивилівської міської ради Дубенського району (керівник БОТАРЕВА – ТІВОН Тамара) (ІІ місце);

команду «Екодизайнери майбутнього» опорного закладу Хрінницький ліцей Демидівської селищної ради Дубенського району (керівники  ІЩУК Катерина, КАШПРУК Ольга) (ІІ місце);

команду «Муза» Варковицького ліцею Варковицькоі сільської ради Дубенського району (керівник ПАРФЕНЮК Олена) (ІІ місце);

команду «Ecostayle» Цепцевицького ліцею Сарненської міської ради Сарненського району (керівники СЕРГІЙЧУК Надія, СЕРГІЙЧУК Ірина) (ІІ місце);

команду «Принцеси Дісней» Чудельської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Вирівської сільської ради Сарненського району (ПАРХОМЧУК Оксана) (ІІ місце);

команду «Оберіг» Сопачівського ліцею Вараської міської ради Вараського району (керівник МЕЛЬНИК Марія) (ІІ місце);

команду «Краса доров’я» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради (керівник БІЛАН Олена, МОМОТЮК Олеся) (ІІ місце);

команду «Золоте сяйво» Тростянецького навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільного навчального заклад» Семидубської сільської ради Дубенського району  (ПАВЛУНЬ Лариса)  (ІІ місце);

команду «Екоіндрустрія» Ясногірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вирівської сільської ради Сарненського району (керівник             ЦАРУК Інна) (ІІ місце);

команду «Ми-діти Сонця» Здолбунівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 4 Здолбунівської міської ради Рівненського району (керівники КОСТЮК Світлана, БІЛЕЦЬКА Юлія) (ІІ місце);

команду «Eco-Time» Рафалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рафалівської селищної ради Вараського району (керівник                       ШЕПЕТЬКО Валентина) (ІІІ місце);

 гурток «Юний еколог» Познанського начально - виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І - ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Березівської сільської ради Сарненського району (керівник  МІСЕЧКО Алла) (ІІІ місце);

команду «Пагінець» Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Клесівської селищної ради Сарненського району (керівник ЦАРУК Наталія)   (ІІІ місце);

команду «Еколайф» Серницького ліцею Зарічненської селищної ради Вараського району (керівник ПОЛЮХОВИЧ Любов) (ІІІ місце);

команду «Eko-friendli» Сарненського ліцею № 2 Сарненської міської ради Сарненського району (керівник ВАЩИК Мирослава) (ІІІ місце);

команду «Еко-лайк» Довжанської гімназії Сарненської міської ради Сарненського району (керівник КОМАР Катерина) (ІІІ місце);

команду «Креатив» Полицького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Полицької сільської ради Вараського району (керівник                КУРИН Ольга) (ІІІ місце);

команду «Атмосфера» Новосілківського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Здолбунівської міської ради Рівненського району (керівник ГЛАДИШ Ольга) (ІІІ місце);

команду «Людина і довкілля» Деражнинського ліцею Деражнинської сільської ради Рівненського району (керівник ТАРГОНСЬКА Тетяна)                      (ІІІ місце);

 

у номінації «Екологічній театр»:

команду «Шанс» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради Вараського району (керівник РОМАНЧУК Світлана) (І місце);

команду «Екосіті» Дубенської гімназії №2 Дубенської міської ради  Дубенського району (керівник МАКСИМЧУК Мирослава) (І місце);

команду «Лісовий патруль» Рокитнівського ліцею № 2 Рокитнівської селищної ради Сарненського району (керівник ПАХНЮК Юлія) (І місце);

команду «ЕКОС» Рафалівської загальноосвітньої школи I – III ступенів Рафалівської селищної ради Вараського району (керівник СТАДНИК Раїса)      (І місце);

команду «Butterfly» Немовицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району  (І місце);

команду «Молоде зело» Мащанського ліцею Малолюбашанської сільської ради Рівненського району (керівник СІВУК Ірина) (І місце);

команду «Свідомі» Мізоцького будиноку школярів та молоді Мізоцької селищної ради Рівненського району (керівник НАУМЮК Анастасія) (І місце);

екологічний театр «Енергія життя» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради (керівник  ШЕХТЕР Лілія ) (ІІ місце);

команду «Екомолодь Дібрівська» Дібрівського ліцею Зарічненської селищної ради Вараського району (керівник СМАГЛЮК Валентина) (ІІ місце);

команду «Оберіг» Сопачівського ліцею Вараської міської ради Вараського району (керівник МЕЛЬНИК Марія) (ІІ місце);

команду «Едельвейс» Миколаївська гімназія Повчанської сільської ради Дубенського району (керівник ГЛУШАН Людмила) (ІІ місце);

гурток «Юні генетики-селекціонери» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради, що працює на базі Великожолудського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів-дошкільний  навчальний заклад» Володимирецької районної ради Вараського району (керівник СНІТКО Галина) (ІІІ місце);

команду «Зелений ліхтар» опорного закладу «Малівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів» Боремельської сільської ради Дубенського району (керівник САЦЬКО Світлана) (ІІІ місце);

вихованців гуртка «Юний еколог» Познанського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній заклад І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Березівської сільської ради Сарненського району (керівник  МІСЕЧКО Алла) (ІІІ місце);

команду ВОП («Варта охорони природи») Вовчицької гімназії Зарічненської селищної ради Вараського району (керівник КОВТУНОВИЧ Валентина) (ІІІ місце);

команду «Зелений патруль» Неньковицького ліцею Зарічненської селищної ради Вараського району (керівник ПРАВНИК Олена) (ІІІ місце);

команду «Юні дослідники біорізноманіття» Довгалівського ліцею Крупецької сільської ради Дубенського району (керівник ЧУБАЙ Світлана)   (ІІІ місце);

команду «Воїни слова» Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Здолбунівської міської ради Рівненського району (керівник КОСТЮК Світлана) (ІІІ місце);

соціально-психологічний театр «Art school» опорного закладу «Люхчанський ліцей» Сарненської міської ради Сарненського району (керівник ЗАЙЦЕВА Юлія) (ІІІ місце);

команду «Ековарта» Серницького ліцею Зарічненської селищної ради Вараського району (керівник ПОЛЮХОВИЧ Ірина) (ІІІ місце);

команду «Планета» Глиннівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Рокитнівської селищної ради Сарненського району (керівник КОЛОДИЧ Марія) (ІІІ місце);

 

3. Нагородити дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради учасників обласного фестивалю екологічної творчості молоді «Свіжий вітер»:

 

у номінації «Екологічна мода» за актуальність порушеної екологічної проблеми:

 

команду «Зелений патруль» Неньковицького ліцею Зарічненської селищної ради Вараського району Рівненської області (керівник                  ПРАВНИК Олена);

вихованців екологічного гуртка «Людина і довкілля» Рокитнівського ліцею № 1 Рокитнівської селищної ради Сарненського району (керівник             РАЦКЕВИЧ Анастасія);

команду «Майстрині» Вежицького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Старосільської селищної ради Сарненського району (керівник КОСТЮКЕВИЧ Надія);

команду «Сторожівський БУМ» Сторожівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа I-II ступенів-заклад дошкільної освіти» Корецької міської ради Рівненського району (КЛЮЙКО Світлана);

 

у номінації «Екологічній театр» за висвітлення проблеми охорони та збереження лісів:

 

 команду «Соколи» опорного закладу Соснівський ліцей Соснівської селищної ради Рівненського району (керівник БУРЧЕНЯ Марія).

 

 

4. Контроль за виконанням наказу  залишаю за собою.

 

 

Директор Станції юних натуралістів                                 Володимир ВОРОБЕЙ 

                                                                       

 

 

 

                                                                          Додаток

до наказу комунального закладу

«Станція юних натуралістів»      

                                                              Рівненської обласної ради

                                                      від  18.05.2021 № 59

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про результати обласного фестивалю

екологічної творчості молоді «Свіжий вітер»

 

З метою формування екологічної культури молоді, залучення дітей та підлітків до природоохоронного руху, сприяння розвитку творчих здібностей підростаючого покоління 13-14 травня 2021 року комунальним закладом «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради проведено обласний фестиваль екологічної творчості молоді «Свіжий вітер» у дистанційному форматі відповідно до епідеміологічної ситуації в Україні.

У конкурсі взяло участь 50 колективів закладів загальної середньої та позашкільної освіти об’єднаних територіальних громад Рівненської області. Окремі команди виступали у двох номінаціях.

Команди-учасники підготували виступи із відкритим доступом на каналі Youtube, на GOOGLE Диску - відеоролики, у яких висвітили екологічні проблеми сучасного світу.

Конкурсні виступи відповідали тематиці конкурсу, були актуальними, висвітлювали різнопланові аспекти здоров’язберігаючих технологій, екології, відзначалися високою виконавською майстерністю та оригінальністю.

Програма фестивалю передбачала виступи за двома номінаціями: «Екологічна мода» та «Екологічний театр».

У номінації «Екологічна мода» 28 команд юних екологів представили колекції одягу, зачісок та візажу, створені з використанням природних матеріалів та матеріалів  вторинного  використання, 5 з яких здобули І місце. Покази супроводжувались описами моделей. Деякі команди представили колекції у вигляді презентацій.

Яскравими та змістовними були виступи команд «Ритм» комунального закладу навчально-виховного комплексу «Оженинська загальноосвітня школа  І-ІІІ студентів (ліцей)-дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)» імені Тараса Григоровича Шевченка Острозької міської ради Рівненського району, «Ekolife» Томахівського ліцею Бабинської сільської ради Рівненського району, «Паросток» Миротинської гімназії Здовбицької сільської ради Рівненського району, «Зорепад мрій» Птицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Тараканівської сільської ради Дубенського району, «Екомолодь Дібрівська» Дібрівського ліцею Зарічненської селищної ради Вараського району. Юні охоронці природи не тільки створили оригінальні моделі одягу з підручних матеріалів вторинного використання, але й розповіли про важливість збереження довкілля.

 

Виступи учасників у номінації «Екологічний театр» засобами театрального мистецтва привертали увагу глядачів до постановки та розв’язання екологічних проблем рідного краю -  забруднення повітря, води, ґрунтів та розповіли про важливість залучення суспільства до природоохоронної діяльності, запропонували заходи щодо подолання деяких екологічних проблем. Було представлено 22 вистави на тему «Екологічна варта власного майбутнього», 7 з яких здобули І місце.

У театралізованих постановках команди «Шанс» Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, «Екосіті» Дубенської гімназії №2 Дубенської міської ради Дубенського району, «Лісовий патруль» Рокитнівського ліцею № 2 Рокитнівської селищної ради Сарненського району, «ЕКОС» Рафалівської загальноосвітньої школи I – III ступенів Рафалівської селищної ради Вараського району, «Butterfly» Немовицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, «Молоде зело» Мащанського ліцею Малолюбашанської сільської ради Рівненського району, «Свідомі» Мізоцького будиноку школярів та молоді Мізоцької селищної ради Рівненського району висвітили екологічні проблеми Рівненської області, розкрили проблему епідеміологічної ситуації у світі та закликали до збереження здоров’я та довкілля. У костюмах акторів використовувалась національна символіка, звучали заклики до єдності представників різних регіонів для вирішення екологічних проблем.   

Вихованці екологічного театру «Енергія життя» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради у філософській виставі – мюзиклі «Кораблики екологічних мрій» донесли до глядачів важливість захисту та збереження довкілля шляхом належного поводження з відходами, закликали замислитись людству над своїм пагубним відношенням до живого світу та, поки не пізно, змінити своє ставлення до природи.

Виступи екотеатрів та театрів екологічної моди спонукали глядачів замислитись над питаннями захисту людства від шкідливого впливу сучасних технологій виробництва, які знищують природне середовище та руйнують здоров’я людей на планеті, свідомо ставитись до природних ресурсів, закликали замислитись, якої шкоди завдає людям знищення живого світу.  

Колективи підготували ілюстративний матеріал до виступів: буклети, листівки, плакати, малюнки, фотографії, відеоматеріали про свою природоохоронну діяльність.

 

 

 

 

 

Директор Станції юних натуралістів                                 Володимир ВОРОБЕЙ