1 2 3 4

Про підсумки обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток»

1 грудня 2020 - Администратор

 УКРАЇНА

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ» 

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

 

Н А К А З

 

30 .11. 2020

м. Рівне

                                № 76

 

 

Про підсумки обласного етапу

Всеукраїнської дитячо-юнацької

еколого-патріотичної гри

«Паросток»

 

Відповідно до Плану участі дітей та учнівської молоді у всеукраїнських заходах за напрямами позашкільної освіти у 2020 році, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 28 грудня 2019 року №536, Плану роботи комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради на 2020 рік, підбито підсумки участі закладів загальної середньої та позашкільної освіти в обласному етапі щорічної Всеукраїнської  дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток».     

Виходячи із зазначеного, згідно з рішенням журі

 

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Інформацію про результати обласного етапу  Всеукраїнської   дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток», що додається, взяти до уваги.

 

2. Нагородити дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради переможців обласного етапу  Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток»:

членів ради лідерів  Рокитнівського   навчально-виховного  комплексу школа I-III ступенів - ліцей Рокитнівської районної ради (керівник ОНИСЬКЕВИЧ Марія);

учнівський колектив Новолюбомирського ліцею Олександрійської сільської ради Рівненського району (керівник НОВАК Галина);

 лідерів учнівського самоврядування Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району (керівник ОМЕЛЬКОВЕЦЬ Валентина);

вихованців гуртка «Юні любителі природи» Яринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради (керівник ВОВЧИК Людмила);

ТОЛСТОБРОВУ Вероніку, заступника голови міської ради старшокласників Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради (керівник СТАДНИК Олена);

ШАХРАЙ Ольгу, СТОЯЛІВСЬКУ Дарину, РЕДІЛУ Софію, вихованців гуртка «Майстерня духовності» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради (керівник ШЕХТЕР Лілія).

 

3. Відзначити подякою комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради за участь в обласному етапі  Всеукраїнської   дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток»:

учнівський колектив Полянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради (керівник ХАРЕЧКО Олена).

 

4. Матеріали переможців обласного етапу надіслати на Всеукраїнський етап    дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток» до Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (м. Київ, вул. Вишгородська,19).

 

5. Контроль за виконанням залишаю за собою.           

 

Директор Станції юних натуралістів                                                                       Володимир ВОРОБЕЙ

 

 

 

 

 

 

                                                                             ДОДАТОК

до наказу комунального закладу

«Станція юних натуралістів»

Рівненської обласної ради

від  30. 11. 2020 № 76

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про результати обласного етапу  Всеукраїнської  дитячо-юнацької

еколого-патріотичної гри  «Паросток»

 

З метою посилення патріотичного виховання учнівської молоді                 та активізації засобів системи національно-патріотичного виховання,  формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей, готовності до активної громадянської позиції та екологічної діяльності, розвитку пізнавального інтересу, логічного мислення, виховання громадянина – патріота України, бережливого і шанобливого ставлення до традицій українського народу, проведено обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток».

В акції взяли участь заклади загальної середньої та позашкільної освіти Рівненського, Рокитнівського, Сарненського районів, м. Вараш та комунальний заклад «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради.

Для учнів Новолюбомирського ліцею Рівненської районної ради проведено розважальний квест «Пропала булава», який включав проходження командами станцій «Стройова підготовка», «Вірю - не вірю», «Чумацький шлях», «Мистецька», «Театральна», «Спортивна», «Козацькі прізвища», «Влуч у ціль», «Гонка за лідером». На кожній зупинці учасники гри змагалися і виконували цікаві завдання.

Члени ради лідерів  разом з педагогічними працівниками  Рокитнівського навчально-виховного комплексу школа I-III ступенів-ліцей Рокитнівської районної ради залучили учнів закладу до заходів еколого-патріотичного змісту. З метою  популяризації велотуризму відбувся  традиційний «Велоквест - 2020»,  спортивно-розважальна гра «Нумо, козачата!», акція «Оберіг для воїна», екологічна акція «Чистий берег річки Бунів», флешмоб «Хай буде мир на всій Землі!».

Лідери учнівського самоврядування Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району підготували інформаційно-ігровий творчий проект «Паросток», під час якого юні патріоти стали учасниками оригінальних еколого-патріотичних масових  заходів. Під час екскурсії «Природа рідної землі» юннати проводили спостереження за явищами природи, долучились до акції «Милосердя» - допомогли людям похилого віку, одиноким непрацездатним односельчанам, учасникам АТО прибрати присадибні ділянки, городи та помешкання, тяжкохворим дітям зібрали кошти на лікування. В оригінальній формі пройшли квест «Козацькому роду нема переводу»,  гра «Орієнтування на  місцевості», виховний захід «Ми патріоти Батьківщини», зустріч з учасниками АТО та воїнами-інтернаціоналістами, гра-естафета «Зорієнтуй карту».

Під гаслом «Бережіть себе та Україну!» пройшла гра у Яринівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Сарненської районної ради. Учасники гри  на станціях  «Поетична» познайомились з поезією заради миру,  «Майстриня» - виготовили захисні багаторазові маски для воїнів АТО, «Релігійна» - вивчали значення захисних молитов для людини, «Берегиня» - знайомились з оберегами українського народу та виготовили власноруч обереги для захисників вітчизни,  «Екологічна» -  розкрили екологічні проблеми села Яринівка, однією з яких є загорання торфовищ в урочищі «Вижар» та запропонували шляхи їх вирішення.

В Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради в рамках еколого-патріотичної гри «Паросток» пройшов міський збір лідерів учнівського самоврядування під гаслом «Заклад позашкільної освіти – це паросток                у майстерні матінки Природи». Захід пройшов в лісопарковій зоні міста Вараш та включав цікаві форми роботи з учнівською молоддю: воркшопи «Час для природи», представлення міні-проектів «Не хочете чекати змін, а готові створювати їх самостійно – подай пропозиції щодо розвитку міста». З метою виховання у дітей та дорослих ціннісного ставлення до власного «Я», до держави, до праці було проведено велопробіг та дні сталої енергії.

В комунальному закладі «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради пройшла дитячо-юнацька еколого-патріотична гра «Паросток» під гаслом «Будемо разом паростки ростити, щоб були усміхнені діти!». Гра розпочалась урочистим відкриттям, після якого було оголошено умови та правила гри. Дітей було поділено на дві команди, вручено маршрутні листи, в яких  вказано етапи проходження  восьми модулів конкурсу. В рамках гри учасники  мали зібрати  ключові слова зашифрованого гасла. Перший модуль включав співанку, на якій команди виконували пісні патріотичного характеру, присвячені Дню захисників України. Модуль «Квіти України»  включав ознайомлення учасників гри  з  рослинами – символами України, після чого висаджено в Станційному «Саду пахощів»  колекцію хризантем. Особливості поведінки тварин юннати вивчали на зоологічному модулі та контактно спілкувались з мешканцями  живого куточка Станції. Оригінально пройшла інтелектуальна гра «Поле чудес» на тему «Знаємо і вивчаємо». Мета дендрологічного модуля «Паросток»  - проінформувати учасників про етапи висаджування дерев та кущів, після чого вони мали змогу продемонструвати на практиці, як правильно висаджувати рослини. В результаті учасники заходу  висадили високоенергетичні культури павловнії. Кінологічний модуль познайомив учасників гри з особливостями поведінки та дресирування собак.

На навчальній пасіці юннати спостерігали за поведінкою бджіл, познайомились з професією пасічника, взяли участь у вікторині «Бджолиний світ». Модуль «Ліки з Божої аптеки» подарував юним охоронцям природи важливі знання  валеологічного спрямування. Діти оздоровлювались фіточаєм, виготовленим з лікарських рослин, вирощених на навчально-дослідних земельних ділянках, складали фітобукети. Гра «Паросток» завершилась обміном враженнями, пісенним марафоном «Україна – це ми!». Після підведення підсумків  команди-переможці нагороджені грамотами, усім юним натуралістам вручено сертифікати учасника гри «Паросток» та заохочувальні призи, які підготували педагогічні працівники Станції.

Як підсумок гри з метою виховання екологічної культури та дбайливого ставлення до історичної культури свого краю організовано еколого-краєзнавчий похід до парку історичної реконструкції часів Давньої Русі – городище Оствиця, що знаходиться у місті Рівне на лівому березі озера Басів Кут. Юні натуралісти довідались про історію Басівкутського городища, пам’ятку археології національного значення  періоду Київської Русі ІХ-ХІІІ століття, що розміщується на території колишнього села Басів Кут, на західному березі Басівкутського водосховища. Юрій ОЙЦЮСЬ, керівник «Спілки велосипедистів Рівного», відомий громадський активіст, розповів учасникам походу про поселення древніх слов’ян на березі Басового Кута, особливості ведення будівництва у прадавні часи, продемонстрував предмети ужитку, пічки з глини, лави зі зрубу, познайомив з історією стародавніх човнів вікінгів, варязького дракару, які виготовили Рівненські умільці.

В рамках походу з метою виховання належного поводження з відходами  юннати розчистили від сміття близько гектара території городища. Юні екологи також розчистили місцеве джерело. Винагородою учасникам екологічного походу стало катання на старовинному човні. Подорож завершилась дружнім чаюванням, розвагами та співанкою біля вогнища на території Станції юних натуралістів.

 

 

 

 

Директор Станції юних натуралістів                             Володимир ВОРОБЕЙ