1 2 3 4

Про підсумки ІІ етапу обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник”

23 квітня 2019 - Администратор

УКРАЇНА

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

 

Н А К А З

 

  11. 04.2019

м. Рівне

№162

 

Про підсумки ІІ етапу обласного конкурсу

експериментально-дослідницьких  робіт

із природознавства „Юний дослідник”

 

Відповідно до Положення про управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 23.07.2018 № 483, Плану обласних заходів та участі дітей та учнівської молоді у всеукраїнських заходах за напрямами позашкільної освіти у 2019 році, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 21.01.2019 №08, Положення про проведення обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник”, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 10.02.2011 № 53 і зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Рівненській області 21.02.2011 за № 12/975 та наказу управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 01.04.2019 № 141 „Про проведення ІІ етапу обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник” підбито підсумки участі учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти  в ІІ етапі обласного конкурсу експериментально-дослідницьких  робіт із природознавства „Юний дослідник”.

 

Виходячи із зазначеного, згідно з рішенням журі

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Інформацію про результати ІІ етапу конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник”, що додається, взяти до уваги.

2. Нагородити дипломом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації переможців обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник”:

 

номінація „Тваринний світ”

  • Радчука Назарія, учня 6 класу Сарненської гімназії Сарненської  районної  ради, з  роботою „Особливості успішної інкубації перепелиних яєць в домашніх умовах” (керівник Радчук О.А.) (І місце);
  • Подлєгаєва Марка, учня 5 класу Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради, з роботою „Дослідження та порівняльний аналіз життєдіяльності рудих мурах в природних умовах та у формікарії” (керівник Чиж Ж.Г.) (ІІ місце);
  • Волянську Олександру, вихованку гуртка „Юні зоологи” комунального закладу  „Станція юних натуралістів”  Рівненської  обласної ради, з роботою „Вплив температурного режиму та раціону живлення  Червоновухих черепах (Trachemysscripta)  на період спокою (сплячки)”  (керівник Гоменюк К.М.) (ІІ місце);
  • Ярмольчук Аделіну, члена гуртка „Юні зоологи” комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради, з роботою „Збагачення середовища утримання зебрових амадін (Taeniopygiaguttata) у неволі” (керівник Момотюк М.Т.) (ІІ місце);
  • Хоменюка  Юрія, учня 4-Г класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Вараської міської ради, з роботою „Звідки взялися мухи?” (керівник Гайдук М.В.) (ІІ місце);
  • Райгуцьку Марину, ученицю 3-В класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Вараської міської ради,  з роботою „Історія з життя домашніх хвилястих папуг” (керівник Манелюк Н.В.) (ІІІ місце);
  • Овсяницьку Олександру, ученицю 5-Г класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Вараської міської ради, з роботою „Вивчення особливостей життєдіяльності африканських молюсків. Равлик Ахатин                    в домашніх умовах” (керівник Артюх Р.Б.) (ІІІ місце);
  • Гаврилюк Уляну,  вихованку гуртка „Світ природи” Костопільського будинку школярів та юнацтва Костопільської районної ради, з роботою  „Схрещування новозеландської білої кролиці та віденського блакитного кроля в домашніх умовах” (керівник Савич Ж. В.) (ІІІ місце);

 

номінація „Охорона здоров’я”

  • Пашко Аполлінарію, ученицю 5-В класу Вараської гімназії Вараської міської ради, з роботою „Особливий театр: театралізована діяльність як засіб соціалізації дітей з інвалідністю” (керівник Кондратюк С.В.) (І місце);
  • Бугай Софію, ученицю 4 класу Маломидської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Костопільської районної ради, з роботою „Хатні улюбленці – найкращі психотерапевти” (керівник Ступницька М.І.) (ІІ місце);
  • Леончик Олену, ученицю 3 класу Орлівської загальноосвітньої школи   І ступеня Сарненської районної ради, з роботою „Чай пити-сто років жити” (керівник Добриднік О.А.) (ІІ місце);
  • Столярець Олександру, ученицю 4-А класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Вараської міської ради з роботою „Стрес та його вплив на емоційний і фізичний стан дітейпочаткових класів” (керівник Романчук Л.В.) (ІІ місце);
  • Чайковську Дарину, ученицю 5 класу Квітневської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дубенської районної ради, з роботою „Харчова цінність пшеничного борошна” (керівник Романовська В.І.) (ІІІ місце); 
  • Мельник Кириєну, ученицю 6 класу Дюксинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Н.Ф.Хасевича Дюксинської сільської ради Костопільського району, з роботою „Молоко — цінний харчовий продукт” (керівник Профорук Л.М.) (ІІІ місце);
  • Токова Ореста, учня 3 класу Сарненського ліцею №2 Сарненської районної ради, з роботою„Світ „невидимок” навколо нас” (керівник    Басиста О.П.) (ІІІ місце);  
  • Кузнеця Максима, учня 5 класу Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Клесівської селищної ради Сарненського району, з роботою  „Алое — зелений лікар” (керівник Царук Н.М.) (ІІІ місце);
  • Мірко Вікторію, ученицю 5 класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, з роботою „Вплив улюблених напоїв на емаль зубів” (керівник Кузьмич О.В.) (ІІІ місце);
  • Семенюка Артура, учня 5-Б класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Рівненської міської ради, з роботою „Вплив навушників на слух людини” (керівник Шарабура О.Г.) (ІІІ місце);
  • Кірченко Анастасію, ученицю 6-А класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Вараської міської ради, з роботою „Вегетаріанство: це здорово чи модно?” (керівник Думацька Ю.Л.) (ІІІ місце);

 

номінація „Рослини навколо нас”

  • Ромашко Катерину, вихованку гуртка „Рослинники” комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради, з роботою „Господарсько-біологічна оцінка чорної малини  сорту  Кумберленд та способи розмноження в умовах Рівненського Полісся” (керівник Ромашко Р.Я.); (І місце);
  • Бортник Софію, ученицю 5-А класу Томашгородського навчально-виховного комплексу „Школа І-ІІІ ступенів — ліцей” Рокитнівської районної ради, з роботою „Особливості вирощування авокадо в домашніх умовах” (керівник Прит І.В.) (ІІ місце);
  • Вовчик Валерію, ученицю 5 класу Яринівської загальноосвітньої школи   І-ІІ ступенів Сарненської районної ради, з роботою, „Статиця виїмчаста: особливості вирощування” (керівник Вовчик Л.А. ) (ІІ місце);
  • Зарічнюка Андрія, учня 5 класу Рівненської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №24 Рівненської міської ради, з роботою „Дослідження енергетичного „потенціалу” піраміди” (керівник Шарабура О.Г.) (ІІ місце);
  • Гаврилюк Софію, вихованку Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, з роботою „Чи можливо збільшити термін зберігання помідорів?” (керівник  Столярчук Т.О.) (ІІІ місце);
  • Пехотіна Артема, учня 4 класу опорного загальноосвітнього навчального закладу „Рокитнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” №3 Рокитнівської районної ради, з роботою „Вплив стану ґрунту на розвиток садових культур” (керівник Гордійчук Н.І.) (ІІІ місце);
  • Романюк Тетяну, ученицю 5 класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Здолбунівської районної ради, з роботою „Аналіз дендрофлористичних насаджень центрального парку м. Здолбунова” (керівник   Юрчак О.А.) (ІІІ місце);
  • Савич Карину, вихованку гуртка „Світ природи” Костопільського будинку школярів та юнацтва Костопільської районної ради, з роботою  „Спостереження за ростом кореневої системи Дифенбахії (Dieffenbachiaamoena) у різних умовах” (керівник Савич Ж. В.) (ІІІ місце);

 

номінація „Я і природа”

  • Магрело Марію, ученицю 5 класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, з роботою „Оцінка вітрового режиму Рівненщини” (керівник Тітечко С.Є.) (І місце);
  • Абрамчука Володимира, учня 4 класу Сарненського навчально-виховного комплексу „Школа-колегіум” імені Т.Г.Шевченка Сарненської районної ради, з роботою „Екоенергія: пошук” (керівник Шапірко А.В.) (ІІ місце);
  • Савчука Богдана, учня 5 класу Квітневської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дубенської районної ради, з роботою „Річка Устя – наше буття. Джерело душі – колиска життя”(керівник Романовська В.І.) (ІІ місце);
  • Огороднік Яну, ученицю 5-М класу Рокитнівського навчально-виховного комплексу „Школа І-ІІІ ступенів-ліцей” Рокитнівської районної ради, з роботою„Ліхеноіндикація як перспективний метод біоіндикації стану повітря. Стан атмосфери села Рокитне та причини його забруднення” (керівник Ліхачова І.М.) (ІІ місце);
  • Самойлик Анастасію, ученицю 5-Б класу Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сарненської районної ради, з роботою „Дослідження  пристосувань короїда в природі — „Короїд календаря немає”  (керівник Коток О.В.) (ІІІ місце);
  • Веремську Анну, ученицю 6 класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, з роботою „Небезпечні метеорологічні явища для автомобільного транспортного руху в Рівненській області” (керівник  Тітечко С.Є.) (ІІІ місце);
  • Філатова Артема, учня 5-А класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 24 Рівненської міської ради, з роботою „Автомобіль майбутнього” (керівник Шарабура О.Г.) (ІІІ місце);
  • Кичана Артура, учня 3 класу Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою „Малі річки села Зносичі” (керівник Дорошко С.В.) (ІІІ місце);

 

номінація „Народознавство, краєзнавство”

  • Касянчик Валерію, ученицю 4-Д класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Вараської міської ради, з роботою „З історії рідного краю. Вишивка Північного Полісся” (керівник Неродик Л.К.) (І місце);
  • Вакулко Аліну, ученицю 5-Б класу  Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою  „Урочище Оболонь у Зносичах” (керівник Вакулко Т.С.) (ІІ місце);
  • Галушко Ірину, ученицю 5 класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, з роботою „Природа очима душі поета-пісняра Петра Мацкова” (керівник Мацкова Л.П.) (ІІ місце);
  • Коваль Анастасію, ученицю 5 класу Томашгородської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №3 Рокитнівської районної ради, з роботою „Моя маленька Батьківщина – село Крута Слобода” (керівник Прит Т.П.) (ІІ місце);
  • Дяченко Дарину, ученицю 5 класу Рудківського ліцею  Демидівської селищної ради, з роботою „Дослідження народної вишивки своєї місцевості” (керівник Дяченко  Т. Д.) (ІІІ місце).
  • Городнюка Володимира, учня 5 класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, з роботою „Лозоплетіння як вид декоративно-прикладного мистецтва” (керівник Магрело Л.П.) (ІІІ місце);
  • Тверду Анастасію, ученицю 6 класу Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Сарненської районної ради, з роботою „Фольклорна скарбниця середнього Полісся” (керівник Павлюк О.В.) (ІІІ місце).

 

3. Відзначити подяками управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації інших учасників ІІ етапу обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник”.

 

4. Направити роботи  переможців ІІ етапу обласного конкурсу на Всеукраїнський конкурс експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник” у місто  Київ.  

 

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника управління – начальника відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Ладюк О.Д.

 

 

Начальник управління                                                               Г. ТАРГОНСЬКИЙ

 

 

 

НАКАЗ ПІДГОТУВАВ:

 

Директор комунального закладу

„Станція юних натуралістів”                                                       

Рівненської обласної ради                                                               В. Воробей

 

 

Погоджено:

 

Заступник начальника управління — начальник

відділу виховної роботи та соціального захисту дітей

управління освіти і науки облдержадміністрації                          О. Ладюк

        

 

Головний спеціаліст відділу виховної

роботи та соціального захисту дітей

управління освіти і науки облдержадміністрації                         А. Ровкач

 

                           

Провідний юрисконсульт                                                                       І. Синицька

 

 

 

Додаток

до наказу управління освіти і

науки Рівненської обласної

державної адміністрації

від 11. 04. 2019   № 162

 

Інформація про результати

ІІ етапу обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт

з природознавства „Юний дослідник”

 

ІІ етап обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник” проводився з метою формування у вихованців первинних екологічних знань; залучення дітей до активної пізнавальної, трудової та суспільно-корисної роботи; пошуку і підтримки вихованців, які виявили здібності до експериментальної та дослідницької роботи в напрямі природознавства.  Конкурс сприяв розвитку та удосконаленню вмінь вести фенологічні спостереження, створенню умов для творчої самореалізації учнів. Організатором конкурсу є управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації. Відповідальність за координацію, організацію та проведення конкурсу покладено на комунальний заклад „Станція юних натуралістів“ Рівненської обласної ради.

В Конкурсі взяли участь 56 учнів 3-6 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Володимирецького, Гощанського, Дубенського, Здолбунівського, Костопільського, Рокитнівського,  Сарненського районів, Висоцької сільської ради Дубровицького району, Демидівської селищної ради Демидівського району, Деражненської сільської ради Костопільського району, Клесівської селищної ради, Немовицької сільської ради Сарненського району, Радивилівської та Вараської міських рад,  міста Рівного, комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради.

Юні дослідники проводили спостереження за явищами природи, робили висновки та узагальнення, проводили експериментально-дослідницьку роботу з таких напрямків: „Тваринний світ”,  „Охорона здоров’я”,  „Рослини навколо нас”, „Я і природа”, „Народознавство, краєзнавство”.

Основне завдання, яке ставив Радчук Назарій, учень 6 класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради — дослідити особливості утримання та розведення перепілок в домашніх умовах прийомом інкубації. За допомогою анкетування учень встановив позитивний вплив для здоров’я людей вживання перепелиних яєць.

Порівняльний аналіз життєдіяльності рудих лісових мурах в природних умовах та у формікарії, а також вплив змін умов утримання на поведінку і зміну соціальної ролі мурах зробив Подлєгаєв Марко, учень 5 класу Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради.

Вивченням біології,  поведінки  утримання зебрових амадін у  неволі та дослідженням збагачення середовища їх утримання  займалася   Ярмольчук Аделіна,  вихованка  гуртка „Юні зоологи” комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради,  учениця 4 класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 22 Рівненської міської ради.

Хоменюк  Юрій, учень 4-Г Вараської загальноосвітньої школи I-III ступенів №3 Вараської міської ради, проаналізував біологічні особливості кімнатної мухи та експериментально дослідив вплив температури на розвиток мух.

Вивченням оптимальних мікрокліматичних умов (температури, вологості, освітлення), особливостями живлення (набір кормів, умови годівлі) червоновухих черепах займалася Волянська Олександра, вихованка  гуртка „Юні зоологи” комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради,  учениця 4 класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Рівненської міської ради. Розроблені рекомендації стануть в нагоді керівникам гуртків, завідувачам кабінетів біології.

Гаврилюк Уляна,  вихованка гуртка „Світ природи” Костопільського будинку школярів та юнацтва Костопільської районної ради, досліджувала якості потомства при схрещуванні новозеландської білої кролиці та віденського блакитного кроля в домашньому господарстві. Ученицею доведено, що потомство має гарні  характерні ознаки: широке і м’ясисте черевце, короткі і товсті лапи, прямостоячі вуха із заокругленими кінчиками та м’ясисті задні кінцівки.

Вивченням особливостей будови, поведінки та життєдіяльності, факторів стресу, що впливають на швидкість росту, мінливість розмірів і забарвлення тіла та черепашки африканських равликів ахатін, займалась Овсяницька Олександра, учениця 5 класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Вараської міської ради.

Проект „Особливий театр: театралізована діяльність як засіб соціалізації дітей з інвалідністю”,  розроблений Пашко Аполлінарією, ученицею 5-В класу Вараської гімназії Вараської міської ради, дає можливість  дітям  з  особливими потребами краще орієнтуватись в життєвому просторі, збагатити лексичний запас, адаптуватись у колективі та соціумі.

Бугай Софія, учениця 4 класу Маломидської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Костопільської районної ради, на конкретних прикладах довела значення анімалотерапії для психотерапевтичної допомоги людині.

Цікаві історичні факти про історію чаю та його позитивний вплив  на організм людини розповіла Леончик Олена, учениця  3 класу Орлівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради.        

В роботі „Стрес та його вплив на емоційний і фізичний стан дітей” Столярець Олександри, учениці 4-А класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Вараської міської ради, на конкретних прикладах доведено особливості прояву стресу в дітей та наслідки,  які він зумовлює, запропоновано шляхи виходу з нього за допомогою іграшки-антистрес.

Дослідження Мірко Вікторії, учениці 5-В класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, дають можливість з’ясувати дію улюблених  солодких напоїв на емаль зубів.

Технології отримання борошна з озимої пшениці сорту „Актер”,  його харчову цінність  визначила Чайковська Дарина, учениця 5 класу Квітневської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дубенської районної ради.

Мельник Кириєна, учениця 6 класу Дюксинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Н.А.Хасевича Деражненської сільської ради Костопільського

району, дослідженнями підтвердила висунуту гіпотезу, що молоко — цінний і корисний харчовий продукт, особливо для організму, який росте і розвивається.

Лікувальні властивості соку алое підтверджено за допомогою якісних реакцій на наявність  вітамінів  А та С, як  стимулятора росту на прикладі укорінення живців традесканції та проростання насіння квасолі. Це довів у свої роботі  Кузнець Максим, учень 5 класу Клесівської загальноосвітньої школи         І-ІІ ступенів Клесівської селищної ради Сарненського району.

Вивчила історію, з’ясувала користь та недоліки, розробила рекомендації для початківців та провела соціологічне  опитування „Вегетаріанство: це здорово чи модно?”  Кірченко Анастасія, учениця 6-А класу  Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Вараської міської ради.

Довів на конкретних прикладах існування паралельного невидимого світу мікроорганізмів та з’ясував їх користь і шкоду для людини Токов Орест, учень 3 класу Сарненського ліцею №2 Сарненської районної ради.

Проаналізував наукові дослідження про вплив на слух людини гучної музики через навушники та виявив, які найбільш поширені навушники  використовують однолітки, Семенюк Артур, учень 5–Б класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Рівненської міської ради. Юний дослідник  розробив рекомендації щодо правильного використання навушників.

  Ромашко Катерина, вихованка  гуртка „Рослинники” комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради,  учениця  5-А  класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рівненської міської ради, дала господарсько-біологічну оцінку сорту чорноплідної малини Кумберленд та запропонувала раціональні способи розмноження   даного сорту.

Проживаючи на Україні, зазначила Бортник Софія, учениця 5-А класу Томашгородського навчально-виховного комплексу школа І-ІІІ ступенів – ліцей Рокитнівського району, не всі бачили, як росте авокадо Гвен. Юна дослідниця довела на конкретних прикладах можливість вирощування культури в домашніх умовах.

Вовчик Валерія, учениця 5 класу Яринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради, з’ясувала оптимальні умови для вирощування розсади кермеку, провела прогнозування захворюваності рослин та ступінь ураження  шкідниками та інфекційними хворобами. 

Чудодійні властивості піраміди-акумулятора космічної енергії та її вплив на ріст і розвиток рослин продемонстрував Зарічнюк Андрій, учень 5 класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Рівненської міської ради.

Вивченням збільшення терміну зберігання помідорів займалася Гаврилюк Софія, вихованка гуртка „Домашні улюбленці” Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради.

Вивчила залежність росту кореневої системи дифенбахії (Diffenbachiaamoena)  у різних умовах  Савич Катерина, вихованка гуртка „Світ природи” Будинку школярів та юнацтва Костопільської районної ради.

Романюк Тетяна, учениця 5-А класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Здолбунівської районної ради, провела аналіз дендрофлористичних насаджень центрального парку міста.

Об’єктом дослідження Пехотіна Артема були садові культури саду, на основі чого розроблені рекомендації щодо покращення їх росту і розвитку в умовах Полісся.

У ході дослідження Маргело Марія, учениця 5-Б класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, дала комплексну характеристику вітрового режиму Рівненщини та охарактеризувала вітроенергетичний                 потенціал регіону.

У роботі „Річка Устя — наше буття” Савчук Богдан, учень 5 класу Квітневської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дубенської районної ради, з’ясував екологічний стан річки, провів дослідження властивостей води та розробив рекомендації щодо збереження екологічного стану водойми.

Альтернативні джерела енергії досліджували  Абрамчук Володимир, учень 4-Г класу Сарненського навчально-виховного комплексу „Школа -колегіум” ім. Т.Г.Шевченка.

Дослідженням видового складу лишайників та їх морфолого-біологічних показників на території смт. Рокитне, визначенням якості повітря методом ліхеноідикації  займалась Огороднік Яна, учениця 5 класу Рокитнівського навчально-виховного комплексу „Школа І-ІІІ ступенів-ліцей” Рокитнівської районної ради.

Веремська Анна, учениця 6-А класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, охарактеризувала динаміку часового розподілу туманів,  закономірні риси їх формування за результатами Сарненської метеорологічної станції та виявила несприятливий  вплив  цього атмосферного явища на життєдіяльність суспільства.

В роботі „Короїд календаря не має” Самойлик Оксана, учениця Тинненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, провела дослідження пристосувань верхівкового короїда в природі.

Можливість створення в перспективі екологічно чистого, економічного та розумного автомобіля запропонував учень 5-А класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Рівненської міської ради Філатов Артем.

Досліджуючи українську вишивку, Касянчик Валерія, учениця 4-Д класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Вараської міської ради та Дяченко Дарина, учениця 5 класу Рудківського ліцею Демидівської селищної ради дійшли висновку, що вишивка – це один з проявів вічного прагнення українців до краси, що допомагає зберегти її в часі, має багаті традиції та глибокий зміст, несе певну інформацію і слугує оберегом.

Галушко Ірина, учениця 5-А класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, дослідила основі віхи життя та творчості поета-пісняра Полісся Петра Мацкова.

„Той, хто не знає минулого, не вартий майбутнього” — такий епіграф обрала для своєї роботи Коваль Анастасія, учениця 5 класу Томашгородської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №3 Рокитнівської районної ради, в якій дослідила історію села Крута Слобода.

Вивчала історію села Зносичі, зокрема, природного куточка Оболонь, Вакулко Аліна,  учениця 5-Б класу Зносицької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району.

 З лозоплетінням як видом декоративно-прикладного мистецтва  Сарненщини, збереженням народних ремесел в регіоні та виробам з лози, яким надають перевагу жителі Полісся, ознайомив учасників конкурсу Городнюк Володимир, учень 5-Г класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради.

 

 

 

 

Заступник начальника управління –

начальник відділу виховної роботи та

соціального захисту дітей управління

освіти і науки облдержадміністрації                                                                   О. ЛАДЮК

 

 

Директор комунального закладу

„Станція юних натуралістів”                                                        В. ВОРОБЕЙ                                                                                                                                                                                                                    

Рівненської обласної ради