1 2 3 4

Наказ про підсумки обласного (відбіркового) етапу заочного конкурсу науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти

21 грудня 2018 - Администратор

У К Р А Ї Н А

 

Управління освіти і науки облдержадміністрації

 

 

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД „СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ” РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

Н А К А З

 

 

 13. 12. 2018

 

м. Рівне

                         № 68

 

Про підсумки обласного (відбіркового)

етапу заочного конкурсу науково-методичних
розробок та віртуальних ресурсів
з еколого-натуралістичного
напряму позашкільної освіти

 

Відповідно до Плану роботи комунального закладу „Станція юних натуралістів Рівненської обласної ради на 2018 рік, ураховуючи лист Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді від 11 вересня 2017 року №179 ,,Про проведення фахових конкурсів з педагогічної майстерності у 2018 році”  підбито підсумки участі закладів загальної середньої та позашкільної освіти в обласному (відбірковому)  етапі заочного конкурсу  науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти.

 Виходячи з зазначеного, згідно з рішенням журі

 

НАКАЗУЮ:

 

 1.  Інформацію про результати обласного (відбіркового) етапу заочного конкурсу науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти, що додається, взяти до уваги.

 

 2.  Нагородити грамотою комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради переможців обласного (відбіркового) етапу заочного конкурсу науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів  з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти:

 

у номінації ,,Методичні рекомендації та навчально-методичні посібники з організації науково-дослідницької та еколого-природоохоронної діяльності в навчальних закладах різного типу для учнів різних вікових категорій”:

Куліш Наталію Василівну, вчителя біології Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 Рівненської міської ради та  Радчик Людмилу Іванівну, вчителя біології Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ім. О. Борисенка Рівненської міської ради за навчально-методичний посібник Піднімаючи завісу таємниць поведінки”;

Кравчук Ольгу Платонівну, заступника директора з навчально-виховної роботи комунального закладу „Будинок учнівської молодіЗарічненської районної ради за навчально-методичний посібник „Формування та розвиток життєвих, соціальних компетентностей шляхом використання ефективних методів навчання на заняттях гуртків еколого-натуралістичного напряму”;

Лящук Наталію Іванівну, вчителя біології Масевицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рокитнівської районної ради за методичну розробку „Використання інтерактивних методів під час вивчення екології”;

Потапчука Валерія Дмитровича, керівника гуртків Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради за методичну розробку „Експедиція як форма еколого-краєзнавчої роботи в закладах позашкільної освіти”;

Цимбалюк Ольгу Богданівну, вчителя біології Березнівського навчально-виховного комплексу „Економіко-гуманітарний ліцей –загальноосвітня школа І-ІІ ступенів” Березнівської районної ради за методичні розробки Інтерактивні технології на уроках біології” та „Біологія в контексті STEAM-освіти”.

 

у номінації ,,Навчальні програми гуртків та інших творчих об'єднань”:

 

Корнійчук Євгенію Іванівну, керівника гуртків Острозького районного Будинку школяра острозької районної ради за освітню програму гуртка „Юні екологи”;

Сахневич Людмилу Миколаївну, вчителя біології та географії Осницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Рокитнівської районної ради за освітню програму курсу за вибором Аптека природи”.

 

у номінації ,,Проекти, сценарії масових заходів для учнів із еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти”:

 

Куроченко Ірину Іванівну, керівника Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді за сценарії масових заходів до екологічних дат Екологічний експрес.

 

3. Направити роботи переможців обласного (відбіркового) етапу на Всеукраїнський конкурс науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти  в Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді  (м. Київ, вул. Вишгородська,19).

 

4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Директор Станції юних натуралістів                                                В.ВОРОБЕЙ

Додаток

до наказу комунального закладу

„Станція юних натуралістів”

Рівненської обласної ради

від  13. 12. 2018   68

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про результати обласного (відбіркового) заочного етапу

Всеукраїнського конкурсу науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти

 

Проведення Всеукраїнського конкурсу науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти сприяє підвищенню якості позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму та розвитку творчого потенціалу педагогів.

В конкурсі взяли участь педагоги Березнівського, Зарічненського, Острозького, Рокитнівського районів, міст Дубно та Рівне.

 Корнійчук Євгенія Іванівна, керівник гуртка Острозького районного Будинку школяра Острозької районної ради розробила навчальну програму гуртка „Юні екологи”, метою якої є формування особистості молодшого школяра з відповідним комплексом цінностей, серед яких першочергового значення набуває усвідомлення дитиною своєї приналежності до природи, визнання нею природного середовища як єдиної необхідної умови існування людини, розуміння довкілля як цілісної системи. Програма забезпечує системність і цілісність засвоєння учнями основ екологічних знань, набуття ними практичних умінь та навичок через проведення практичних природоохоронних операцій, конкурсів, екскурсій в природу.

Куліш Наталія Василівна, вчитель біології Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 Рівненської міської ради та  Радчик Людмила Іванівна, вчитель біології Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ім. О. Борисенка Рівненської міської ради в навчально-методичному посібнику Піднімаючи завісу таємниць поведінки” вмістили різні види завдань, які полегшать і урізноманітнять роботу вчителя на уроках біології у 7 класі з теми „Поведінка тварин”. Посібник містить цікаві факти поведінки тварин, які можуть бути використані як елемент мотивації уроку вчителем.

Куроченко Ірина Іванівна, керівник Екологічного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді представила на конкурс сценарії масових заходів до екологічних дат Екологічний експрес. Сценарії стануть в нагоді вчителям біології, керівникам гуртків еколого-натуралістичного спрямування під час організації масових заходів.

Методичний посібник „Формування та розвиток життєвих, соціальних компетентностей шляхом використання ефективних методів навчання на заняттях гуртків еколого-натуралістичного напряму” Кравчук Ольги Платонівни, заступника директора з навчально-виховної роботи комунального закладу „Будинок учнівської молодіЗарічненської районної ради, містить матеріал з питань формування життєвих та соціальних компетентностей на заняттях гуртків еколого-натуралістичного напрямку. Автор розкрила використання інноваційних форм і методів навчання та виховання на заняттях гуртків еколого-натуралістичного змісту, проаналізувала  інтерактивні форми навчання як різновид проблемного навчання, заснований на діалозі учасників навчального процесу.

Розробка  ,,Використання інтерактивних методів під час вивчення екології” Лящук Наталії Іванівни, вчителя біології Масевицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рокитнівської районної ради, має на меті довести важливість використання інтерактивних методів під час проведення уроків та тижня екології. Ця розробка є актуальною і перспективною, відповідає віковим особливостям учнів, вирізняється практичним спрямуванням.

Сахневич Людмила Миколаївна, вчитель біології та географії Осницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Рокитнівської районної ради в освітній програмі курсу за вибором Аптека природи” ставить за мету формування у дітей ціннісного ставлення до природи, ознайомлення з цілющими властивостями рослин та їх впливом на людський організм. На заняттях гуртка вихованці матимуть можливість розширити знання про біологічні особливості лікарських рослин, їх цілющі властивості і фармакотерапевтичну дію, використання у домашніх  умовах з метою фітопрофілактики, формування здорового способу життя, використання в лікуванні методів народної медицини.

Потапчук Валерій Дмитрович, керівник гуртків Будинку дітей та молоді Дубенської міської ради, у методичній розробці „Експедиція як форма еколого-краєзнавчої роботи в закладах позашкільної освіти” узагальнив досвід роботи гуртків натуралістичного та туристсько-краєзнавчих напрямів, підкреслив важливість експедиції як однієї з форм еколого-краєзнавчої роботи, що передбачає проведення певних наукових досліджень і проводиться з метою вивчення природи рідного краю.

Цимбалюк Ольга Богданівна, вчитель біології Березнівського навчально-виховного комплексу „Економіко-гуманітарний ліцей – загальнооосвітня школа І-ІІ ступенів” Березнівської районної ради, в  методичній розробці Інтерактивні технології на уроках біології” узагальнила досвід, де довела переваги використання інтерактивних технологій у освітньому процесі. В посібнику „Біологія в контексті STEAM-освіти” автор представила форми навчання біології в контексті STEAM-освіти, які дозволяють максимально ефективно розподіляти час занять та досягти кращих результатів навчання.

 

 

 Директор Станції юних натуралістів                                                В.ВОРОБЕЙ