1 2 3 4

Наказ про підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу „Юний селекціонер і генетик”

4 грудня 2018 - Администратор

У К Р А Ї Н А 

 

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД  „СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Управління освіти і науки облдержадміністрації

 

 

Н А К А З

 

29.11.2018                                                                                       

м. Рівне

                   64

 

Про підсумки обласного

етапу Всеукраїнського конкурсу

„Юний селекціонер і генетик”

 

Відповідно до Плану участі дітей та учнівської молоді у всеукраїнських заходах за напрямами позашкільної освіти у 2018 році, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 23 січня 2018 року № 14, Плану роботи комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради на 2018 рік, підбито підсумки участі закладів загальної середньої та позашкільної освіти в обласному етапі щорічного Всеукраїнського конкурсу „Юний селекціонер і генетик”.

         Виходячи з зазначеного, згідно з рішенням журі

 

НАКАЗУЮ:

 

 

1.        Інформацію про результати обласного етапу Всеукраїнського конкурсу „Юний селекціонер і генетик”, що додається, взяти до уваги.

 

2.       Нагородити дипломом комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу „Юний селекціонер і генетик”:

Воловодик Яну, ученицю 10 класу Гощанської районної гімназії Гощанської районної ради;

Стрілець Анжелу, ученицю 9 класу Осницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Рокитнівської районної ради;

Назарець Анастасію, ученицю 10 класу Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 4  Костопільської районної ради;

Гілевич Анастасію, ученицю 11 класу Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 4 Костопільської районної ради;

Кісіль  Маргариту, ученицю 11 класу Колоденської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Рівненської районної ради;

Стецик Асю, ученицю 9 класу Колоденської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рівненської районної ради.

 

3.  Матеріали переможців обласного етапу надіслати на Всеукраїнський етап конкурсу „Юний селекціонер і генетик” до Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді  (м. Київ, вул. Вишгородська,19).

 

4.  Відзначити подякою комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради  за участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсуЮний селекціонер і генетик”:

Войтович Ольгу, ученицю 9 класу Дорогобузької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Гощанської районної ради;

Огієвича Станіслава, учня 7 класу Дроздинського навчально-виховного комплексу загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад Рокитнівської районної ради;

 

Десятника Вадима, учня 9 класу Іваннівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Дубенської  районної ради.

 

5. Контроль за виконанням залишаю за собою.

 

 

    

 

 

 Директор  Станції юних натуралістів                                               В. ВОРОБЕЙ

 

 

 

 

Додаток

до наказу комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради 

 

від 29.11.2018 № 64

 

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

 про результати обласного етапу

Всеукраїнського конкурсу „Юний селекціонер і генетик”

 

Проведення Всеукраїнського конкурсу „Юний селекціонер і генетик” сприяє розвитку мережі гуртків юних селекціонерів, поглиблює зміст роботи на навчально-дослідних земельних ділянках, залучає учнів старших класів до проведення дослідів з генетики і селекції, виховує екологічну культуру праці, створює умови для творчого самовдосконалення, готує учнів до навчання у закладах вищої освіти. Конкурс сприяє створенню банку даних про поширення сортів і гібридів та сільськогосподарських культур у регіонах, забезпечує ознайомлення учнів із досягненням сучасної селекції та генетики, оволодіння технікою селекційного процесу, проведенню випробування перспективних сортів і гібридів вітчизняної та зарубіжної селекції, ознайомлює з сучасними технологіями вирощування насіння сільськогосподарських культур.

Учні проводили дослідження на шкільних навчально-дослідних земельних ділянках, у теплицях, на території місцевих  агрогосподарств.

В акції взяли участь заклади загальної середньої та позашкільної освіти Гощанського,  Дубенського, Костопільського,   Рівненського та Рокитнівського районів.

Воловодик Яна, учениця 10 класу Гощанської районної гімназії Гощанської районної ради, детально вивчила особливості вирощування різних сортів помідорів на присадибній ділянці та встановила, що найбільш стійкими проти ураження хворобами і шкідниками є сорти Рожевий гігант, Санька, Дика троянда.

Стрілець Анжела, учениця 9 класу Осницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Рокитнівської районної ради, дослідила вплив ферментованого листя ожини на ріст і розвиток чайного гриба.

Назарець Анастасія, учениця 10 класу Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Костопільської районної ради, описала особливості вирощування модрини європейської в Базальтовому лісництві ДП „Костопільський лісгосп” та встановила, що найкращими за всіма досліджуваними показниками були генеративні органи клонованого дерева із івано-франківської популяції.

Гілевич Анастасія, учениця 11 класу Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Костопільської районної ради, у своїй роботі досліджувала насінне потомство плюсових дерев дуба звичайного 2017 року в Базальтовому лісництві ДП „Костопільський лісгосп”.

Кісіль  Маргарита, учениця 11 класу Колоденської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рівненської районної ради, ознайомились із особливостями вирощування ранньостиглих сортів зимової редьки. Провівши дослідження, вона визначила, що  найефективніше вирощувати в умовах нашої зони сорти Дайкон Агата і Чорна зимова.

Стецик Ася, учениця 9 класу Колоденської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рівненської районної ради, дослідила особливості вирощування кущового кабачка сорту Кавілі в умовах лісостепової зони.

 

 

 

Директор Станції юних натуралістів                                             В. ВОРОБЕЙ