1 2 3 4

Про участь у XХV Білоруській конференції учнів 2021

14 cічня 2021 - Администратор

 РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

33028, м.Рівне, вул. В.Чорновола, 79б, тел./факс   63-50-29

Е-mail rivneosun2007@ukr.net    www.rivneosun.сom.ua

­­­­­­­­­­­­----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 січня 2021 р. № 01-33/27

 

Начальникам відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій та виконавчих комітетів рад міст обласного значення   

Керівникам об’єднаних територіальних громад

Про участь у XХV Білоруській

конференції учнів

 

З 2010 р. Україна виступає повноправною країною-учасницею щорічної Білоруської конференції учнів (далі — Конференція).

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України з 2010 р. виступає у ролі організатора відбору учасників та формування делегації від України на Конференцію (умови участі додаються).

 За форматом XХV Білоруська конференція учнів є конкурсом дослідницьких робіт.

До участі в Конференції запрошуються учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти віком від 13 до 18 років включно (9-11 класи).

 Наукові проєкти, подані на конкурс, мають бути виконані учнями протягом 2021 року.

 На конференції представлені такі секції:

· математика

· інформатика

· фізика

· астрономія

· хімія

· біологія

 Для участі у відбірковому етапі необхідно до 23 січня 2021 року зареєструватись на сторінці конкурсу http://rcys.bsu.by/session/reg (процес реєстрації включає заповнення заявки учасника та завантаження тез проєкту).

(Лист НЕНЦ від 12.01 2012 №03)       

Звертаємо увагу, що для участі в Конференції насамперед необхідно виконати дві дії:

• офіційну, завірену керівником установи, заявку на участь у конкурсі відправити на адреси голів відповідних секцій (див. адреси в колонці праворуч) не пізніше 23 січня 2021 року (включно) (за поштовим штемпелем).

 • електронну реєстрацію здійснити не пізніше 23 січня 2021 року (включно) на сайті rcys.bsu.by і завантажити матеріали роботи в електронній формі.

Перш ніж почати електронну реєстрацію, попередньо уточніть адреси електронних скриньок у всіх співавторів та керівників доповіді, так як ця інформація знадобиться при реєстрації.

На електронні адреси кожного учасника будуть надсилатися посилання для подальшої дореєстрації персональної інформації та інша супутня інформація.

Учням також знадобиться файл відсканованого варіанту (або виразне фото) 3-ї сторінки паспорта (або свідоцтва про народження) з ПІБ російською та білоруською мовами і титульний лист Статуту школи.

 Доповідь буде мати статус «помилка оформлення» до тих пір, поки кожен учасник не заповнить всі поля персональної реєстрації.

Переглядати списки доповідей і здійснювати вхід при необхідності зміни доповіді або персональних даних можна з цієї сторінки rcys.bsu.by (причому вхід на сайт можна здійснювати двояко:

 1) як доповідь;

2) як учасник (паролі для входу надсилаються вам електронною поштою). Сторінка електронної реєстрації — rcys.bsu.by/session/reg

Після цього:

 • до 13 лютого 2021 року на сайті буде представлена інформація про те, чи прийнята або відхилена робота, надіслана на конференцію.

В термін до 18 лютого 2021 року в Департаменти освіти облдержадміністрацій будуть направлені запрошення для участі в конференції.

 • 20 лютого 2021 року на  сайті НЕНЦ буде розміщений порядок заслуховування доповідей із зазначенням часу початку засідань секцій, у яких вони будуть заслуховуватися.

Форма захисту роботи — виступ з презентацією (не більше 10 хв) 

    з обов'язковим поданням роздрукованої роботи в журі секції.

Координатор проєкту від НЕНЦ: Рожко Віталій Валеріанович, методист відділу екології, +380962077475, rojko@nenc.gov.ua

 

 

 

Директор Станції юних натуралістів                       Володимир ВОРОБЕЙ  

  

 

 

 

Євдокія МОРОЗ (0362)63-50-29

Додаток до листа

 

Умови участі у XХIV Білоруській конференції учнів

 

 До участі в Конференції запрошуються учні закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти віком від 13 до 18 років включно (9- 11 класи).

 Для участі у відбірковому етапі необхідно до 23 січня 2021 року зареєструватись на сторінці конкурсу http://rcys.bsu.by/session/reg (процес реєстрації включає заповнення заявки учасника та завантаження тез проєкту). Тези – це короткий опис виконаної роботи.

 Тези мають містити терміни проведення дослідження та оглядовий опис дослідження: короткий опис цілей проєкту, процедури дослідження, зібрані дані, зроблені висновки і можливі варіанти практичного застосування. Тези не повинні містити детальні подробиці та міркування.

 Обсяг тез не повинен перевищувати 6000 знаків (3,5 сторінки формату А-4, інтервал 1,5, шрифт Times New Roman, кегель 14).

Протягом заочного відбіркового етапу організаційним комітетом на підставі поданих тез буде визначено учасників, які отримають право представляти Україну на XХV Білоруській конференції учнів.

 Конференція відбудеться наприкінці лютого 2021 року на базі «Білоруського державного університету».

Очний етап Білоруської конференції учнів проводиться за категоріями:

 • математика

 • інформатика

 • фізика

 • астрономія

 • хімія

 • біологія

Учасники, які отримають право представляти Україну на Конференції, повинні будуть:

· у січні надіслати на поштову адресу голови відповідної секції офіційну, завірену керівником закладу освіти, заявку на участь у конкурсі;

 · здійснити електронну реєстрацію в період, вказаний на сайті Конференції, та завантажити матеріали роботи в електронній формі (повний текст наукової роботи російською мовою (мова спілкування на Конференції).      Обсяг наукової роботи разом із додатками не повинен перевищувати

15 сторінок формату А-4, а для категорій «Біологія» та «Хімія» 15 сторінок без врахування додатків.

 У категорії «Інформатика» бажано надіслати матеріали на електронних носіях.

2. Структура наукової роботи Файли з матеріалами проведеного дослідження в форматі doc, docx або pdf повинні бути завантажені при електронній реєстрації на сайті www.rcys.bsu.by і містити наступну інформацію:

- титульний аркуш із зазначенням теми дослідження (назви роботи), прізвища, імені та по батькові автора (авторів, кількість авторів - не більше трьох осіб) і прізвища, імені та по батькові, місця роботи і посади, наукового ступеня і звання (при наявності) наукового керівника, повної назви установи освіти відповідно до статуту;

- зміст, який включає назву структурних частин роботи із зазначеною нумерацією відповідних сторінок;

- анотація, в якій подано коротку характеристику основної теми, проблеми, об'єкта, мети дослідження, цінність його результатів, а також практичне і (або) теоретичне значення підсумків роботи (обсяг анотації - до 1/2 сторінки);

 - введення, в якому наводиться опис досліджуваної проблеми (обґрунтовується актуальність теми дослідження, робиться короткий огляд відомих даних і літератури, формулюються цілі та завдання дослідження, вихідні ідеї і гіпотези);

 - основна частина, в якій залежно від специфіки предмета і теми дослідження описуються:

 • методи дослідження (загальна методика досліджень, використані або самостійно побудовані моделі та ін.);

 • ідеї та методи доказів (у разі потреби даються повні докази);

 • використані технології, обладнання, пристрої та матеріали;

 • експериментальні дані (опис дослідів, експериментів, спостережень, власні дані, отримані при їх проведенні, відео-, фото- та інші матеріали);

 - висновок, в якому коротко формулюються основні результати, а також проводиться їхній аналіз на відповідність вихідним ідеям і гіпотезам, робляться загальні висновки, що включають дані про ступінь новизни отриманих результатів, можливої теоретичної і (або) практичної значущості, направлених подальших досліджень.

 У разі, якщо робота проводилася із залученням вчених і устаткування інших організацій (наприклад, наукових установ НАН Білорусі, організацій та ін.), то необхідно вказати, яка частина роботи проводилась самостійно, а яка — із залученням відповідних фахівців;

 - посилання на використані джерела слід наводити у квадратних дужках;

- список використаних джерел (книги, монографії, журнальні або газетні статті, адреси сайтів тощо).

Відомості про використані джерела слід розташовувати в порядку їх цитування, нумерувати арабськими цифрами, друкувати з абзацного відступу.