1 2 3 4

Про створення „Першого українського віртуального гербарію юного натураліста”

29 березня 2019 - Администратор

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ»

 

 

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

33028, м.Рівне, вул. В.Чорновола, 79б, тел./факс  63-50-29

Е-mail rivneosun2007@ukr.netrivneosun.com.ua

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

27 березня   2019р.  № 02-06/136

Начальникам відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій тавиконавчих комітетів рад міст обласного значення

 

Керівникамоб’єднаних

територіальних громад

 

Про створення „Першого українського

віртуального гербарію юного натураліста

 

 Національнийеколого-натуралістичний центручнівськоїмолодіМіністерства освіти  і науки України ініціює створення Першогоукраїнського віртуальногогербарію юногонатураліста(даліВіртуальнийгербарій).

Мета  роботи над Віртуальним гербарієм – створити новий освітній ресурс, який буде корисний широкому колу користувачів: школярам, вчителям, вихованцям, керівникам гуртків, любителям природи та всім небайдужим людям, які усвідомлюють особисту відповідальність у справі збереження рослинного світу України. Цей ресурс призначений для дистанційного ознайомлення з флорою всіх регіонів України. Також ця інформація може бути використана для реалізації освітнього стандарту шкільної програми.

У перспективі планується розробити і створити Віртуальний гербарій у вигляді сайту – надзвичайно простого і доступного у користуванні ресурсу. Віртуальний гербарій включатиме не лише власне гербарні зразки багатьох видів рослин української флори в електронному форматі, але і їхні ботанічні описи та цифрові фотографії.

Для зручності користувачів у ньому функціонуватиме:

Список рослин, що буде складений в алфавітному порядку з вказівкою на назви родини та роду, до якого відноситься певний вид.  Він дозволятиме знайти потрібну рослину латинською і українською мовами. Натиснувши на назву рослини, відбуватиметься автоматичний перехід до опису рослини.

Фотоальбом”, у якомубудуть представлені фотографії гербарних зразків рослин, які можуть бути використані для візуального пошуку рослини, що цікавить.

Натиснувши на малюнок із зображенням рослини, відбуватиметься автоматичний перехід до її опису.

Шановні колеги! Долучайтесь до роботи спільного Віртуального гербарію.

Для цього з травня по листопад 2019 року прохання надсилати гербарні зразки (на адресу місто Київ, вулиця Вишгородська, 19, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді), які будуть оформлені з дотриманням усіх правил збирання, обробки, сушки рослин і їхніх частин (корінь, пагін, листки, квітка (суцвіття), плід, насінина); монтування, зберігання і заповнення етикетки із вказанням таксономічних одиниць згідно з новою класифікацією.

Крім того, кожний гербарний зразок повинен мати повний ботанічний опис рослини, що містить опис морфологічної будови, інформацію про особливості екології і біології виду, його поширення на території певного регіону України, використання (у тому числі, в офіційній і народній медицині), існуючий статус охорони і заходи щодо охорони певного виду, а також їхні чіткі, якісні цифрові фотографії.

Найкращі зразки будуть розміщені в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Детальна інформація за тел., Viber (095)-331-54-43 (Ксенія Іванова, методист НЕНЦ), email: oksana@nenc.gov.ua       

 

 

 

 

 Директор Станції юних натуралістів                                 В.ВОРОБЕЙ

  Є.Мороз  (0362)63-50-29