1 2 3 4

Лист про проведення ІІІ Всеукраїнського Конкурсу для учнівської молоді «Екоклас»

26 листопада 2015 - Администратор

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ 

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

33028, м.Рівне, вул. В.Чорновола, 79-Б, тел./факс   23-01-49

Е-mail rivneosun2007@ukr.net  www.rivneosun.rv.ua

 

 

 

 

 

­­­­­­­­­­­­-

19 листопада 2015 р.  №   01/04-283

Начальникам відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій та

виконавчих комітетів рад міст

обласного значення

Керівникам загальноосвітніх, позашкільних  навчальних закладів

 

Про проведення ІІІ Всеукраїнського

Конкурсу для учнівської молоді «Екоклас»

 

       З метою підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, формування екологічної культури у населення Національний еколого-натуралістичний центр МОН України спільно з Торговельною мережею «Фокстрот. Техніка для дому» за підтримки Інституту модернізації змісту освіти МОН України оголошують про проведення ІІІ Всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас» (положення про конкурс додається).

       Конкурс проводиться за колективними номінаціями: «ЕКОкласний колектив» та «ЕКОкласна сім’я». 

        До участі у номінації «ЕКОкласний колектив» запрошуються: колективи 1-11 класів, творчі учнівські об'єднання України у віці від 6 до 17 років включно та їх педагог (керівник гуртка). За результатами конкурсу визначаються 5 дитячих колективів-переможців, які нагороджуються дипломом та подарунковою карткою «Фокстрот» для класу/гуртка/школи.

        Керівник колективу (1 педагог) отримує подарункову картку «Фокстрот» від організатора Конкурсу у своє особисте користування. 
       Мінімальна кількість дітей-учасників у колективній номінації - 5 осіб.
До участі у номінації «ЕКОкласна сім’я» запрошуються родини: діти з батьками та/або родичами по всій території України. За результатами конкурсу визначаються 5 сімей-переможців, які нагороджуються дипломом та подарунковою карткою «Фокстрот» для своєї родини.

       Мінімальна кількість учасників у сімейній номінації - 2 особи.

      
Календар проведення III Всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас»: 
Оголошення старту конкурсу: 5 листопада 2015 року. 
Прийом робіт: з 5 листопада 2015 року по 5 квітня 2016 року. 


Додатковий етап: онлайн-голосування у заохочувальних номінаціях проходитиме на сторінці https://www.facebook.com/foxtrotinfo серед робіт, що надійшли на конкурс «ЕКОклас» з 5 листопада 2015 року по 29 лютого 2016 року. 


Робота журі: з 6 квітня по 10 квітня 2016 року. 
Урочисте нагородження переможців (5 дитячих колективів, 5 педагогів та 5 сімей): 17 квітня 2016 року у Києві. 


Роботи для участі в заочному конкурсі «ЕКОклас» приймаються на електронну адресу: ecoclass@foxtrot.com.ua. Консультації по проекту за телефоном: +38 (044) 537 48 00, внут. 72671 або (050) 449-39-99 (Олена Милованова) чи на електронну адресу: ecoclass@foxtrot.com.ua. 

 

Умови проведення третього національного конкурсу «ЕКОклас» 

 

Мета конкурсу: формування та розвиток екологічної культури школярів за допомогою їх вчителів, вихователів, батьків і громадськості, об’єднання різних поколінь у практичній діяльності задля поліпшення стану навколишнього середовища та мінімізації впливу людини на довкілля; розвиток бренду «Фокстрот. Техніка для дому», формування знань про нього, як соціально-відповідального й небайдужого до проблем довкілля. 
Завдання конкурсу: 
-для учнів - привернення уваги до екологічних проблем своєї малої батьківщини, заохочення ровесників до практичної діяльності з метою поліпшення стану місцевого навколишнього середовища, розвиток навичок проектної діяльності;
 
-для вчителів - розширення поля екологічної діяльності, підвищення мотивації до удосконалення позакласної роботи у сфері екологічного виховання учнів;
 
- для родин - розвиток родинного виховання дитини бережливому ставленню до рідного краю та організація зменшення впливу побуту родини на природу; зміцнення знань та формування навичок щодо енергоощадливості, енергозбереження в родині, формування спадковості моральних ідеалів та цінностей в родині.
-для місцевих громад – визначення вектору суспільного обговорення проблем довкілля; виявлення, обговорення екопроблем регіону та робота над вирішенням визначеної екологічної проблеми.
 
Результат: формування високих стандартів екологічної культури українців, що стануть нормою поведінки у соціумі й об'єднають дітей, батьків, вчителів та громадськість. 
Додатково оголошуються заохочувальні етапи конкурсу. 
З метою поширення інформації про конкурс та його учасників, задля залучення якомога більшої кількості учасників конкурсу організатори проводять голосування користувачів соціальної мережі facebook - https://www.facebook.com/foxtrotinfo та онлайн обговорення представлених екологічних проектів конкурсу «ЕКОклас». За підсумками голосування та кількістю позитивних відгуків («лайків») оголошуються команди-лауреати додаткових конкурсних етапів (усього 4 лауреати): 
Додатковий етап проходитиме серед робіт, що надійшли на конкурс «ЕКОклас:
- з 5 листопада по 31 грудня 2015 року: на сторінці https://www.facebook.com/foxtrotinfo у січні буде проходити відкрите голосування та обрано «Онлайн-улюбленця-2015» окремо серед сімей і серед дитячих колективів; обидва переможця заохочувального етапу отримають подарункові картки «Фокстрот» та приємні сюрпризи.
- з 1 січня 2016 року по 29 лютого 2016 року: на сторінці https://www.facebook.com/foxtrotinfo у березні буде проходити відкрите голосування та обрано «Онлайн-улюбленця-2016» окремо серед сімей і серед дитячих колективів; обидва переможці заохочувального етапу отримають подарункові картки «Фокстрот» та приємні сюрпризи.
Члени журі - провідні експерти в галузі екології та освіти України визначать переможців Всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас» з усіх робіт, що надійшли до організаторів конкурсу у період з 5 листопада 2015 року по 5 квітня 2016 року. 

Підбиття підсумків: 
Всі учасники конкурсу стають його Лауреатами та отримують колективний диплом учасника. У кожній номінації визначаються п’ять призерів: 1-е місце, 2-е місце, 3-місце, 4-місце, 5-місце (або на розсуд журі: один призер 1-е місце, два призери 2-е місце, два призери 3-місце без визначення володарів 4 та 5 місця). Кожен шкільний колектив-призер нагороджується Дипломом та подарунком для свого класу / екологічного об'єднання. Керівник колективу / педагог (1 людина) отримує подарунок в своє особисте користування. Кожна родина-переможець нагороджується Дипломом та подарунковою карткою «Фокстрот» для своєї сім’ї.
Гран-прі – головний приз отримає проект з найкращою втіленою ідеєю наочної агітації або екопрактики у колективах (сімейних чи шкільних) для навчання широкого кола українців екологічній культурі та відповідальності. Проект з можливими удосконаленнями та рекомендаціями провідних експертів екології буде розтиражовано та розповсюджено по Україні.

Вимоги до презентації-звіту дитячого колективу :

Звіт приймається в форматі презентації PowerPoint– 5-10 сторінок. 
Шаблон можна завантажити тут.
Титульна сторінка: анкета-заявка учнівського колективу:
1. Назва роботи та опис суті роботи 1-2 реченнями. 
2. Номінація. 
3. Прізвища, імена авторів - учнів класу або колективу екогуртка. 
4. Установа, яка бере участь у конкурсі (назва, поштова адреса, телефон, E-mail). 
5. ПІБ, місце роботи і посада педагога - керівника колективу. 
Друга сторінка: опис екологічної проблеми району, яку колектив успішно вирішує; 
Третя сторінка: покроковий опис реалізованого колективом у період дії конкурсу (з листопаду 2015 по квітень 2016 року практичного (реального) екопроекту, який вирішив вищеописану проблему або звернув на неї увагу громадськості; терміни реалізації проекту; 
Четверта сторінка: результати проекту, що включають в себе: 
екологічний ефект в кількісному вимірі; 
агітаційний ефект в кількісному вимірі. 
П'ята – десята сторінка: наочні матеріали по кожному з етапів проекту: посилання на фото-і відео-звіт, таблиці, графіки, плакати і листівки, публікації у пресі та т.п. Наочні матеріали повинні містити 
логотип «ЕКОклас» - завантажити тут.

http://www.foxtrot.com.ua/pages/ecoclass-rules

Вимоги до презентації-звіту родини :

Звіт приймається в форматі презентації PowerPoint– 5-10 сторінок. 

Шаблон можна завантажити тут.

http://www.foxtrot.com.ua/pages/ecoclass-rules
Титульна сторінка: анкета-заявка сімейного колективу:
1. Назва роботи та опис суті роботи 1 реченням. 
2. Номінація. 
3. Прізвища, імена авторів, назви членів сім’ї (донька, син, батько, мати, бабуся тощо). 
4. Область/Місто/селище, моб.тел. представника родини та е-mail для зв’язку). 
Друга сторінка: опис екологічної проблеми, яку родина успішно вирішує; 
Третя сторінка: покроковий опис реалізованого родиною екопроекту під час дії конкурсу (з листопаду 2015 по квітень 2016 року, що повністю чи частково вирішив вищеописану проблему або привернув до неї суспільну увагу; терміни реалізації проекту; 
Четверта сторінка: результати проекту, що включають в себе: 
екологічний ефект в кількісному вимірі; 
агітаційний ефект в кількісному вимірі. 
П'ята – десята сторінка: наочні матеріали щодо реалізації проекту: фото та/або посилання на відео.

Критерії оцінки матеріалів:

 Практична екологічна значущість проекту: наявність кількісно та якісно виміряних і прописаних висновків щодо екологічного ефекту від проекту. Наприклад, посаджено n-ну кількість дерев, кущів, квіткових рослин; зібрано n-ну кількість батарейок; зібрано n-ну кількість макулатури, збережено n-ну кількість грунту, впорядковано і розчищено n-ну кількість русел річок, упорядковано n-ну кількість екологічних стежок, розвішано n-ну кількість шпаківень і годівниць, ліквідовано n-ну кількість несанкціонованих звалищ, прибрано n-ну кількість територій, створено / добудовано n-ну кількість зелених куточків, створено очищено n-ну кількість прибережних смуг, створено n-ну кількість парків / скверів тощо - до 30 балів.

 Агітаційна значущість та масовість проекту: в масштабах школи і рідного краю з переліком аудиторій. Наприклад, створено n-ну кількість екогазет, листівок, проведено n-ну кількість екологічно-агітаційних заходів (концертів, виступів, флешмобів тощо), учні школи – безпосередні учасники (кількість і вік); вчителі (приблизна кількість); батьки і представники громадськості (приблизна кількість); групи людей та організації, що інформовані про екологічну небезпеку - чим більша кількість учасників будуть залучені до проекту, тим краще - до 30 балів. 
 Автентичність ідеї проекту: оригінальність представленого матеріалу, новаторство - до 20 балів.
 Легка адаптивність та здатність до тиражування ідеї проекту: задля розповсюдження екопрактик переможців на всю територію України (спеціальний приз: гран-прі) - до 20 балів. 

Критерії оцінки матеріалів - номінація «ЕКОкласна сім’я»:

 Практична екологічна значущість проекту: наявність кількісно та якісно виміряних і прописаних висновків щодо екологічного ефекту від проекту. Наприклад, мінімізовано негативний вплив на навколишнє середовище за рахунок відмови від використання поліетиленових пакетів: НЕ використано n-ну кількість пакетів за n-ну кількість днів; збережено n-ну кількість літрів води, ефективно використано і таким чином збережено n-ну кількість електроенергії, посаджено n-ну кількість дерев, кущів, квіткових рослин; зібрано n-ну кількість батарейок; зібрано n-ну кількість макулатури тощо, - до 30 балів. 
 Агітаційна значущість та масовість проекту: в масштабах родинного кола - приблизна кількість залучених членів родини, друзів та тих, хто перейняв Ваш екологічний досвід; як і кого інформували про екологічну небезпеку - чим більше учасників будуть залучені до проекту, тим краще -до 30 балів.
 Автентичність ідеї проекту: оригінальність представленого матеріалу, новаторство - до 20 балів.
 Легка адаптивність та здатність до тиражування ідеї проекту: задля розповсюдження екопрактик переможців на всю територію України (спеціальний приз: гран-прі) - до 20 балів. 

На конкурс не приймаються роботи: 
• якщо в наочних матеріалах немає логотипу «ЕКОклас» 
(завантажити тут), який показує, що розроблений проект ініційований саме у рамках Всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас»; 
• які не відповідають вимогам до критеріїв оцінки матеріалів. 

Приймаючи участь в конкурсі, учасники добровільно надають свою згоду на використання Організатором будь-яким способом всіх матеріалів (в тому числі, тих, що є об’єктами авторського права), наданих такими учасниками на Конкурс, в тому числі здійснювати відтворення таких матеріалів, публічний показ та демонстрацію, перетворення, адаптацію, створення похідних творів на основі наданих матеріалів, здійснювати їх відтворення, передачу тощо. Учасники конкурсу погоджуються, що вони надають свою згоду Організатору – торговельній мережі «Фокстрот. Техніка для дому» (ТОВ «Сав-Дістрибьюшн») - на використання всіх наданих матеріалів іншими способами, для будь-яких цілей (в тому числі рекламних), включаючи публікацію на веб-сайті www.foxtrot.com.ua, без обов'язку Організатора по виплаті будь-якої винагороди учасникам Конкурсу.