1 2 3 4

Лист про проведення обласного етапу Всеукраїнської природоохоронної акції „Птах року”

2 березня 2016 - Администратор

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

33028, м.Рівне, вул. В.Чорновола, 79-Б, тел./факс   23-01-49

Е-mail rivneosun2007@ukr.net    www.rivneosun.сom.ua

­­­­­­­­­­­­----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

02 березня 2016 р.     01-04 / 56

Начальникам відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій та

виконавчих комітетів рад міст

обласного значення


Про проведення обласного етапу

Всеукраїнської природоохоронної акції

„Птах  року”

 

         З метою привернення уваги учнівської молоді до проблем охорони птахів та їх природних біотопів, залучення учнів до активної природоохоронної роботи, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та Українське товариство охорони птахів пропонують взяти участь у  щорічній природоохоронній акції „Птах року”.

         „Повзик (Sitta europaea 1.) – птах року 2016”.

         Метою акції є:

              -вивчення учнями біологічних особливостей птахів даного виду;

              -проведення моніторингу чисельності виду на певній території;

              -формування в учнів переконань, моральних принципів та активної  життєвої позиції в галузі охорони птахів.

         До участі в конкурсі запрошуються вихованці позашкільних та учні загальноосвітніх навчальних закладів. Проекти можуть бути виконані як індивідуально, так і колективно. Окрема категорія проектів - інструктивно-методичні матеріали керівників творчих учнівських об'єднань, вчителів біології.

Матеріали акції просимо надсилати до 01 листопада 2016 року на адресу комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради: 33028 Рівне, вул. Чорновола 79-б, rivneosun2007@ukr.net 

 

 

 

  Директор Станції юних натуралістів                                        Т. Остафійчук

 

             

 

 

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «ПТАХ РОКУ»

УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО ОХОРОНИ ПТАХІВ

«ПОВЗИК—Птах 2016 року»

         Українське товариство охорони птахів спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді запрошує до участі у Всеукраїнській акції «Повзик —птах 2016року».

Повзик (Sitta europaea)

         Цьогоріч у рамках акції «Птах року» звертаємо увагу на повзика звичайного Sitta europaea. Загальнопоширений вид, який належить до лісових птахів, практично весь рік населяє лісове середовище існування — парки, сквери, лісопарки й ліси. Через те що птах тримається в деревному покриві, він і не надто примітний. Ці невеликі співочі птахи надзвичайно добре пристосовані до життя на дереві: міцне тіло, яке своєю формою нагадує веретено, з короткими, але широкими крильми і довгим долотоподібним дзьобом. У  порівнянні з іншими птахами, в повзиків набагато міцніші ноги й гострі кігті, що дозволяє птахам бігати деревом не опираючись на хвоста. Повзики вміють розколювати й пробивати кору дерев. Класичною рисою поведінки повзиків є запасання корму, який вони затискують чи буквально забивають у щілини й зморшки кори. Загалом всеїдні: у весняно-літній сезон живляться комахами, в осінньо-зимову переходять на насіння й горіхи. Оселяються у дуплах, інших отворах у деревах, а також штучних гніздівлях.          Мають чудову здатність пристосовувати отвори дупел чи інших порожнин до своїх потреб, замуровуючи             широкі отвори та щілини своєрідною «штукатуркою» — сумішшю глини і слини.

         Мають повзики привабливе забарвлення оперення: сіро - блакитна спинка, біле воло, груди й черево та злегка каштаново - рожеве підхвістя. На тлі білих щік та сірої голови яскраво контрастує чорна смуга, що проходить через око до плеча. В оперенні самки відсутні лише каштанові відтінки в забарвленні підхвістя.

         Характер повзиків проявляється і в дзвінкому свисті, рвучких та енергійних рухах. Птах має один із найширших серед лісових птахів наборів посвистів, трелей і позивок, серед яких, напевне, найбільш знайоме нам «тві-тві-тві-тві».

         Взимку повзики часто тримаються в зграях синиць, але й у інші пори року їх рідко зустрінеш поодинці, зазвичай — парою.  Вид осілий, поширений у лісовій і лісостеповій смугах, а також у північній частині степової смуги.

         Пропонуємо всім охочим у 2016 році долучитися до акції «Птах року» й провести власне спостереження за життям повзиків у природі. В ході спостережень з’ясувати: де і як мешкає птах, яким середовищам надає перевагу, які особливості поведінки й життя притаманні видові в природі, чи має ворогів та які загрози можуть мати вплив на існування цих птахів у природі.

         Українське товариство охорони птахів разом із Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді оголошує також про проведення Всеукраїнської акції «Повзик —птах 2016 року» серед школярів. Протягом року чекаємо на результати ваших спостережень; а також на розповіді про заходи, які ви проводитимете в школі чи гуртку —конкурси, лекції, випуск стінгазет, листівок тощо; надсилайте свої оповідання, казки, вірші про повзика, написані та придумані вами самостійно чи разом із учителями або батьками, малюнки та фоторепортажі, що ілюструють вашу роботу та птаха нинішнього року.

         Перш ніж братися до оформлення робіт, обов’язково прочитайте вимоги, що наведені нижче.

 

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «ПТАХ РОКУ»

Вимоги до робіт у рамках акції «Птах  року»

 

         Письмові роботи  (реферати, спостереження, розповіді, казки, вірші тощо) надсилайте в паперовому або електронному вигляді. Ми будемо раді отримати роботи в електронному вигляді – на електронну пошту або на електронних носіях. Такий спосіб допоможе заощадити папір і збереже природу.

         Прагніть зменшити вплив на довкілля, потурбуйтеся, щоб в оформленні роботи було якомога менше різноманітного пластику – папок, прозорих плівок, файлів, натомість використовуйте паперові папки і альбоми. Екологічний підхід до оформлення роботи оцінюватиметься окремо.

         У рефератах та описах виду не забувайте зазначати першоджерело (автора, книгу, журнал, адресу веб-сторінки) як у самому тексті, так і в списку літератури. А також зазначайте авторів всіх  фотознімків або джерело, звідки їх узято. При оцінюванні робіт ми приділятимемо окрему увагу цьому критерію.

         Оформлення галерей і фоторепортажів – ми сподіваємося бачити там фотознімки, зроблені вами чи вашими колегами (вчителями, наставниками та батьками). Не хвилюйтеся, якщо не всі знімки будуть суперпрофесійними. Головне, що вони ілюструватимуть вашу активну роботу та зацікавлення.

         Малюнки й інші поробки зроблені власноруч, надсилайте в натуральному вигляді звичайною поштою.

         Обов’язково зазначайте своє прізвище та ім’я, вік, школу, адресу, а також прізвище, ім’я, по батькові керівника роботи.